Bayern Monachium chce zatrzymać najważniejszych piłkarzy. Jest jeden problem

Bayern Monachium chce uniknąć powtórki historii z Davidem Alabą. - Naszym celem jest utrzymanie rdzenia zespołu - powiedział dyrektor sportowy klubu, Hasan Salihamidzić. Bawarczycy rozpoczynają negocjacje ze swoimi piłkarzami. Problemem może być jednak zatrzymanie w zespole Kingsleya Comana.

Według dziennika "SportBILD" władze Bayernu nie dopuszczą do sytuacji tak, jak to miało miejsce w przypadku Alaby, który w ostatnich dniach potwierdził rozstanie z niemieckim klubem po sezonie 2020/21. Dlatego Bawarczycy chcą rozpocząć negocjacje ws. przedłużenia kontraktów z kluczowymi piłkarzami, którzy z Bayernem Monachium "razem szli drogą sukcesu".

Zobacz wideo Niemieckie media oceniły tę bramkę Lewandowskiego jako "gol marzenie" [ELEVEN SPORTS]

Bayern Monachium przedłuża umowy z kluczowymi piłkarzami. Coman problemem Bawarczyków?

Zawodnikami zaliczającym się do "rdzenia" Bayernu Monachium są Leon Goretzka, Joshua Kimmich oraz Kingsley Coman. Ostatni dwaj wymienieni piłkarze są związani z klubem do czerwca 2023 roku, natomiast 26-letniemu Goretzce umowa wygasa rok wcześniej. To właśnie z niemieckim pomocnikiem rozmowy są na najbardziej zaawansowanym etapie. 

Piątek tłumaczy powody gorszej formy. Piątek tłumaczy powody gorszej formy. "Niedługo zobaczycie prawdziwego mnie"

Jak donosi "SportBILD", Leon Goretzka jest już po pierwszych rozmowach z przedstawicielami klubu ws. przedłużenia kontraktu. Pomocnik sam wyraził chęć pozostania w klubie, a Bayern chce go zatrzymać. Dlatego nic nie stoi na przeszkodzie porozumienia między obiema stronami. Najważniejsze negocjacje mają się odbyć i jednocześnie zakończyć w maju 2021 roku.

Hansi Flick zdradził, jak odmienił Bayern. Hansi Flick zdradził, jak odmienił Bayern. "Dokonaliśmy jedynie kilku poprawek"

O swojej przyszłość w zespole Hansiego Flicka chce wkrótce zdecydować 26-letni obrońca, Joshua Kimmich. Reprezentant Niemiec ma zamiar usiąść do negocjacji z władzami klubu, aby przedstawić swoje oczekiwania i dowiedzieć się, jakie plany ma wobec niego Bayern. To ma piłkarzowi ułatwić podjęcie ostatecznej decyzji. 

Alarm w Bayernie! Kolejny piłkarz z koronawirusem. Duże problemy FlickaAlarm w Bayernie! Kolejny piłkarz z koronawirusem. Duże problemy Flicka

Problemem Bayernu może być z kolei Kingsley Coman. Zdaniem niemieckiego dziennika piłkarzowi doradza jego ojciec, Christian, który pojawił się w Monachium na rozmowy. Niczego nowego jednak nie uzgodniono. Według informacji "SportBILD" szczególnie zainteresowany Francuzem jest Manchester United. Już pojawiły się spekulacje, że angielski klub gotowy byłby płacić 24-latkowi osiem milionów euro netto za rok gry. Sytuację piłkarza obserwuje także Manchester City, który próbował pozyskać Comana w ramach zamiany za Leroya Sane

Więcej o: