Maestria! Piękny gol Roberta Lewandowskiego w meczu z Arminią [WIDEO]

Robert Lewandowski znów strzela! Tym razem kapitan reprezentacji Polski zdobył bramkę w Bundeslidze, pokonując bramkarza Arminii Bielefeld.

Trzech minut po przerwie potrzebował Robert Lewandowski, by dać Bayernowi Monachium impuls do rozpoczęcia pogoni za Arminią Bielefeld. Mistrzowie Niemiec po pierwszej połowie niespodziewanie przegrywali 0:2 po golach Michela Vlapa oraz Amosa Piepera.

Lewandowski znów strzela

W 48. minucie Lewandowski otrzymał podanie od Davida Alaby. Polak najpierw doskonale opanował piłkę przyjęciem na klatkę, a później uderzeniem z woleja pokonał Stefana Ortegę.

- Maestria! Możesz mieć najlepszych obrońców na świecie, ale jak tu się obronić przed takim snajperem - zachwycał się Tomasz Zieliński, komentator Eleven Sports.

Dla kapitana reprezentacji Polski było to 20. trafienie w 25. występie w tym sezonie Bundesligi. Lewandowski wciąż jest nie tylko liderem klasyfikacji strzelców ligi, ale też goni rekord legendarnego Gerda Muellera, który w jednym sezonie zdobył 40 bramek.

Lewandowski dał Bayernowi sygnał, jednak na jego bramkę dużo lepiej zareagowała Arminia. Już minutę po golu Polaka prowadzenie gości na 3:1 podwyższył Christian Gebauer. W 58. minucie bramkę na 2:3 zdobył Corentin Tolisso.