Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Była partnerka Boatenga, 25-letnia Polka, nie żyje. Piłkarz wraca do kraju

Obrońca Bayernu Monachium Jerome Boateng nie wystąpi w czwartkowym finale klubowych mistrzostw świata. W środę wrócił do Niemiec po tym, jak otrzymał wiadomość o śmierci swojej byłej dziewczyny Kasi Lenhardt. Przed tygodniem rozstał się z nią w bardzo złej atmosferze. Niemiecka policja podejrzewa, że polska modelka popełniła samobójstwo.

- Wiadomości z Berlina bardzo nas dotknęły. Jerome przyszedł do mnie i poprosił o zgodę, aby mógł wylecieć wcześniej z Kataru. Nie będzie do naszej dyspozycji aż do odwołania - mówił na konferencji prasowej przed meczem z meksykańskim Tigres szkoleniowiec Bayernu, Hansi Flick, cytowany przez portal dieroten.pl.

Informacja o śmierci byłej partnerki Boatenga, Kasi Lenhardt, pojawiła się w środę rano. Z Boatengiem byli parą 15 miesięcy, rozstali się tydzień temu. Polska modelka, finalistka niemieckiej wersji programu Top Model z 2012 roku, we wtorek wieczorem miała popełnić samobójstwo w swoim mieszkaniu w Berlinie. Zrobiła to w dniu szóstych urodzin swojego syna z poprzedniego związku, Noaha.

Wojciech FortunaSędzia chciał unieważnić olimpijski skok Fortuny! "111 metrów było szokujące"

"We wtorek około godziny 20:30 w Charlottenburgu miała miejsce interwencja policyjna w związku z podejrzeniem popełnienia samobójstwa. W mieszkaniu znaleziono martwą osobę. Na miejscu wykluczono udział osób trzecich" - to informacje berlińskiej policji, cytowane przez dziennik Bild.

Wywiad, który rozpętał piekło

Rozstanie z Boatengiem nastąpiło w styczniu 2021, niedługo po tym jak modelka pod wpływem alkoholu rozbiła Mini Coopera Boatenga, wjeżdżając w latarnię. 

Spain Soccer Copa Del ReyFenomen! Objawił się nowy najlepszy stoper świata. Oferta za 55 mln euro odrzucona

Sam zawodnik poinformował o rozstaniu na Instagramie 2 lutego: "Jak już wiadomo z mediów, zakończyłem swój związek z Kasią Lenhardt. Od teraz idziemy w różnych kierunkach. To nieprzyjemne, ale to była jedyna słuszna rzecz, jaką mogłem zrobić. Musiałem to zrobić i już to zakończyć. Przepraszam wszystkich, których zraniłem, szczególnie moją byłą dziewczynę Rebeccę i nasze dzieci. Również jestem sobą zawiedziony. Mężczyzna musi brać odpowiedzialność i działać w interesie swojej rodziny, co właśnie czynię. Życzę Kasi wszystkiego najlepszego. Jerome Boateng."

3 lutego w dzienniku "Bild" pojawił się wywiad z obrońcą Bayernu, w którym przedstawił on swoją wersję wydarzeń. Boateng powiedział, że Lenhardt ma "ogromny problem z alkoholem". 

Denis ShapovalovShapovalov zadziwił podczas Australian Open. "Zaraz zsikam się w spodnie. Zrobię do butelki!"

"Kasia została moją dziewczyną, rozbijając mój związek z Rebeccą i moją rodzinę. Szantażowała mnie. Zdecydowałem się z nią pozostać i spróbować sobie to wszystko ułożyć. To pod jej presją ogłosiliśmy publicznie, że jesteśmy w związku. Gdy byliśmy parą, Kasia często straszyła, że zniszczy mnie, moją karierę i sprawi, że stracę moje dzieci. Miała to uczynić poprzez oskarżenia mnie, że ją biję. Wiedziała, że matka moich dzieci oskarżała mnie o to samo i w związku z tym toczy się sprawa w sądzie. Kasia skontaktowała się z nią i powiedziała, że może jej pomóc przed sądem. Wszystko, byle mnie zniszczyć" - opowiadał.

Piłkarz stwierdził nawet, że Polka tworzyła fikcyjne konta w mediach społecznościowych, aby go atakować i rozpuszczać kłamstwa, a na koniec przyznał, że jego była dziewczyna potrzebuje pomocy.

Iga Świątek pokonała Camilę Giorgi 6:2, 6:4"Ziemiaczany styl Ferro". Zagadka przed Igą Świątek w trzeciej rundzie Australian Open

Lenhardt nie zwlekała ze skomentowaniem tego oświadczenia. "Zakończyłam ten związek przez twoje kłamstwa i niewierność. Ale cóż, tamto lepiej pasuje do twojego wizerunku. Wszystkiego najlepszego!" Następnie sama opublikowała post, w którym nazwała go wprost "diabłem", a także zapewniła, że o wszystkim opowie publicznie, ale najpierw musi "uspokoić się po zerwaniu, na co potrzebuje czasu". 

"Jak bardzo musiała być zdesperowana? To musi się skończyć!"

"Jestem zszokowana i smutna. Jak bardzo zdesperowana musiała być Kasia? Jak smutna? Sama miałam w przeszłości takie myśli, że nie chcę już dłużej żyć. Nie z powodu hejtu, ale ze względu na moją depresję. Mogę powiedzieć jedno: Samobójstwo popełniasz tylko wtedy, gdy jesteś na dnie. Piszę ten post, bo wiem, że zwróci waszą uwagę. Ten hejt, wyszydzanie i cyberprzemoc muszą się skończyć! To wykańcza ludzi" - pisała Cathy Hummels, żona Matsa Hummelsa, byłego zawodnika Bayernu

Bobslej Sylwii Smolarek i Julii SłupeckiejPolskie bobsleistki wystąpiły z błyskawicą Strajku Kobiet. Szybka cenzura

"Jest mi niezwykle przykro z powodu Kasi. Żałuję, że do Ciebie nie napisałam. Obie byłyśmy w świecie futbolu i wiem, jak brutalny on potrafi być. Jak wiele zazdrości, uprzedzeń i urazy nas spotyka. Jak często słyszałam: "To musi być super być żoną piłkarza", a prawda jest często zupełnie inna. Nauczyłam się z tym radzić poprzez moją przeszłość, ale wielu to się nie udaje. Kasi się to nie udało. Droga Kasiu, spoczywaj w pokoju. Obiecuję Ci, że będę jeszcze bardziej walczyć z tym gównem w internecie." - dodała małżonka gwiazdy Borussii Dortmund.

Co z przyszłością Żurawia w Lechu? Trener zabrał głos. Co z przyszłością Żurawia w Lechu? Trener zabrał głos. "Trudno, żebym tryskał optymizmem"

Jeśli w związku z myślami samobójczymi lub próbą samobójczą występuje zagrożenie życia, w celu natychmiastowej interwencji kryzysowej, zadzwoń na policję pod numer 112 lub udaj się na oddział pogotowia do miejscowego szpitala psychiatrycznego.

Jeśli potrzebujesz rozmowy z psychologiem, możesz zwrócić się do Całodobowego Centrum Wsparcia pod numerem 800 70 2222. Pod telefonem, mailem i czatem dyżurują psycholodzy Fundacji ITAKA udzielający porad i kierujący dzwoniące osoby do odpowiedniej placówki pomocowej w ich regionie. Z Centrum skontaktować mogą się także bliscy osób, które wymagają pomocy. Specjaliści doradzą co zrobić, żeby skłonić naszego bliskiego do kontaktu ze specjalistą.