Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Legenda Bundesligi ostrzega Lewandowskiego. "To ostatnia szansa"

- To ostatnia szansa Lewandowskiego, żeby pobić rekord Gerda Muellera i zdobyć więcej, niż 40 goli w sezonie - mówi Klaus Fischer w rozmowie z Maciejem Szmigielskim z "Przeglądu Sportowego".

Robert Lewandowski w 19 meczach tego sezonu Bundesligi zdobył 24 bramki. Polak ma już na koncie 260 goli w historii swoich występów w tej lidze. Jeśli zdobędzie jeszcze przynajmniej dziewięć goli, będzie drugim najlepszym strzelcem w historii najwyższej klasy rozgrywkowej w Niemczech.

Zobacz wideo Lewandowski coraz bliżej rekordu Muellera! Gol i asysta Polaka [ELEVEN SPORTS]

Fischer jest zachwycony Lewandowskim. "Podziwiam go. Nikt Roberta nie dogoni"

Legenda niemieckiej piłki, Klaus Fischer, w tym momencie zajmuje drugie miejsce w klasyfikacji strzelców wszechczasów Bundesligi z 268 bramkami na koncie. Na jego niekorzyść wszystko wskazuje na to, że Robert Lewandowski jeszcze w tym sezonie przebije ten wynik. Były wieloletni piłkarz Schalke 04 w rozmowie z Maciejem Szmigielskim z "Przeglądu Sportowego" jest pełen podziwu, jak wszechstronnym zawodnikiem jest kapitan reprezentacji Polski. – Podziwiam Roberta za wszechstronność. Może strzelać nogą prawą, lewą, głową, dobrze wykonuje rzuty karne i wolne, a także coraz częściej udanie drybluje. No i do tego jest niezwykle skuteczny. Jak ma okazję, to jej nie marnuje – powiedział Fischer.

71-latek odniósł się także do nadchodzących zmian w funkcjonowaniu futbolu. Jego zdaniem żaden piłkarz nie dogoni Lewandowskiego w klasyfikacji wszechczasów Bundesligi. – Myślę, że Lewandowski do końca życia nie musi się martwić o to, czy ktoś go dogoni. Nie sądzę, że w kolejnych dekadach w lidze niemieckiej pojawi się równie skuteczny napastnik. Nie może to być tylko genialny piłkarz, ale też musi tu spędzić wiele lat kariery, no i muszą go omijać kontuzje. Robertowi Lewandowskiemu wszystko ułożyło się idealnie – dodał legendarny piłkarz Schalke.

Fischer ostrzega Lewandowskiego. "To ostatnia szansa na ten rekord"

Klaus Fischer też jest zdania, że sezon 2020/2021 będzie ostatnią szansą dla Roberta Lewandowskiego, żeby zdobyć więcej niż 40 bramek w sezonie ligowym. Zdaniem Fischera Polak może potem nie być aż tak skuteczny. – Szansa na pobicie rekordu Gerda Muellera jest duża, patrząc na dyspozycję Roberta i kolegów, jacy go w Bayernie Monachium otaczają. Ale jednak jest jeszcze sporo przed nim: musi utrzymać średnią gola na spotkanie i muszą omijać go kontuzje. Myślę, że Lewandowski zaatakuje ten rekord i wie, że może to być jego ostatnia szansa. W pewnym momencie Robert musi strzelać mniej. Nie chce mi się wierzyć, że Lewandowski jest w stanie grać jeszcze lepiej w kolejnych sezonach. U każdego sportowca pojawia się moment szczytowy, a potem wszystko jest inaczej – skwitował drugi najlepszy strzelec w historii Bundesligi.