Przewidywane składy na mecz Hertha - Bayern. Lewandowski znów strzeli?

5 lutego 2021 roku w meczu inaugurującym 20. kolejkę Bundesligi Hertha Berlin zagra z Bayernem Monachium. Niemiecki "Bild" opublikował przewidywane składy na to spotkanie. Początek meczu o o godzinie 20:00.

Spotkanie z Herthą Berlin będzie ostatnim meczem dla Bayernu Monachium przed wylotem na Klubowe Mistrzostwa Świata w Katarze. Dla zespołu prowadzonego przez Hansa-Dietera Flicka będzie to okazja, aby przed poniedziałkowym meczem w KMŚ z Al-Ahly wylecieć do Kataru w dobrych nastrojach.

Hertha – Bayern. Lewandowski znów zmierzy się z Piątkiem

Dla napastników reprezentacji Polski będzie to drugie spotkanie przeciwko sobie w rozgrywkach Bundesligi. W 3. kolejce tego sezonu Bayern mierzył się na Allianz Arenie z Herthą i wygrał 4:3. Wówczas Krzysztof Piątek pojawił się na boisku w 68. minucie i trzy minuty później asystował przy bramce Matheusa Cunhi (na 2:2 – przyp.red).

Dla Roberta Lewandowskiego będzie to 18. spotkanie przeciwko Hercie Berlin. Jak dotąd Lewandowski w pojedynkach z drużyną ze stolicy Niemiec zdobył 12 bramek i zanotował pięć asyst. W tym sezonie kapitan reprezentacji Polski strzelił 24 gole i zaliczył sześć asyst w lidze. Piątek z kolei ma na swoim koncie pięć bramek i dwie asysty.

Przewidywane składy na mecz Hertha – Bayern

• Hertha BSC: Jarstein – Klunter, Stark, Torunarigha, Mittelstadt – Guendouzi, Ascacibar – Lukebakio, Cunha, Netz – Piątek;
  • Bayern Monachium: Neuer – Pavard, Boateng, Alaba, Davies – Kimmich, Musiala – Sane, Muller, Coman - Lewandowski.