Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Rekordowa kara dla piłkarza Bundesligi. "Znalazł się na szczycie listy głupoty"

Borussia Moenchengladbach nałożyła na swojego piłkarza, Breela Embolo rekordową karę. Napastnik będzie musiał zapłacić aż 200 tys. euro za uczestniczenie w nielegalnej imprezie w dobie pandemii koronawirusa - donosi "Bild".

"Rekord za rekordem. Marcus Thuram szybko stracił niechlubny rekord - czytamy w "Bildzie". Kilka tygodni temu Francuz opluł rywala, Stefana Poscha, za co sędzia wyrzucił go z boiska. Napastnik otrzymał wówczas rekordową grzywnę - 150 tys. euro.  Jego wyczyn przebił kolejny piłkarz Borussii Moenchengladbach, Breel Embolo.

Zobacz wideo Lewandowski po raz 23.! Pokonał obrońcę i położył bramkarza [ELEVEN SPORTS]

Pierwszy pomysł Juana Francisco Martina Fresnedy na koszulki dla zespołu Cultural LeonesaWymyślił koszmarnie brzydkie koszulki i uratował kluby przed długami. "Są sposobem na opowiadanie historii"

Rekordowa kara finansowa dla Breela Embolo. "Znalazł się na szycie listy głupoty"

Reprezentant Szwajcarii kilka dni temu został przyłapany na udziale w 23-osobowej imprezie. Piłkarz miał uciekać przez dach domu, o czym pisały "Bild" oraz "Frankfurter Allgemeine Zeitung". Piłkarz złamał zasady antycovidowe, które mają obowiązek przestrzegać zarówno wszyscy piłkarze Bundesligi, jak i osoby mieszkające w Niemczech. Media poinformowały, że Embolo został surowo ukarany przez Borussię Moenchengladbach za udział w domówce. Według "Bilda" musi zapłacić ogromną grzywnę w wysokości 200 tys. euro. - Breel Embolo znalazł się na szczycie listy głupoty - napisano na łamach gazety.

Wyjątkowy moment dla Mateusza Klicha. Pierwszy raz za kadencji Bielsy wszedł z ławki w lidzeWyjątkowy moment dla Mateusza Klicha. Pierwszy raz za kadencji Bielsy wszedł z ławki w lidze

- Swoim bezmyślnym i niewłaściwym zachowaniem (…) Breel naruszył zasady, które obecnie obowiązują wszystkich w naszym kraju, a ich przestrzeganie jest warunkiem koniecznym dla nas jako klubu w Bundeslidze - grzmiał Max Eberl, dyrektor sportowy Borussii Moenchengladbach.

W obecnym sezonie Embolo rozegrał 21 meczów we wszystkich rozgrywkach, w których strzelił cztery gole i zanotował trzy asysty.

Więcej o: