Niemiecki ekspert wskazał najlepszego piłkarza Bayernu. Nie jest to Lewandowski. "Ściągają przed nim czapki"

Były redaktor naczelny "Sport Bild", Raimund Hinko, w felietonie "Meine Bayern" wskazał piłkarza ważniejszego od Roberta Lewandowskiego w zespole mistrza Niemiec. Według dziennikarza jest to Thomas Mueller.

Chociaż Robert Lewandowski bije w tym sezonie kolejne rekordy i ma wielkie szanse na pobicie osiągnięcia legendarnego Gerda Muellera, to były redaktor naczelny "Sport Bild", Raimund Hinko, wskazał ważniejszego piłkarza Bayernu Monachium w tym sezonie. Zdaniem dziennikarza, który od lat opisuje aktualnych mistrzów Niemiec, większe znaczenie dla drużyny ma Thomas Mueller.

Zobacz wideo Bayern zdemolował Schalke. Zobacz skrót meczu [ELEVEN SPORTS]

Hinko podzielił się swoimi przemyśleniami w felietonie "Meine Bayern", w którym regularnie komentuje sprawy związane z bawarskim klubem. "Mistrzem Niemiec w 2021 roku nie będzie Bayern, jeśli ty, drogi Thomasie, przestałbyś grać lub opuściłbyś kilka spotkań z jakiegokolwiek powodu" - napisał Hinko w tekście, który ma formę listu do zawodnika.

"Gdy tylko pojawiają się takie okazje, jak w ostatnim meczu z Schalke, zawsze pojawiasz się znikąd z wysoko podniesioną głową. Tak jak przy ważnym golu na 1:0, czy podręcznikowym wykończeniu przy bramce na 3:0. Jesteś nieprzewidywalny i zawsze potrafisz zaskoczyć. Żaden trener na świecie nie może powiedzieć swojemu obrońcy, by podążał za tobą krok w krok. Żaden geniusz taktyczny nie jest w stanie przewidzieć twoich kroków" - pisze Hinko.

"Lewandowski i Neuer ściągają czapki przez Muellerem"

I dodaje: "Oczywiście Robert Lewandowski i Manuel Neuer mogą powiedzieć, że biją kolejne rekordy i są ważni. W rzeczywistości obaj ściągają przed tobą czapki. (...) Ty, Thomasie, nie jesteś jak Lewandowski, który wytrenowany przez żonę przestrzega ścisłego planu żywieniowego: bez glutenu, bez cukru, bez pszenicy, bez krowiego mleka. Nie potrzebujesz też maski na oczy do spania".

"Jesteś i zawsze będziesz prawdziwym Bawarczykiem. Jesteś oryginalny i wyjątkowy jak twój imiennik, Gerd Mueller, który 12 lat temu powiedział mi swoim bawarsko-szwabskim dialekcie: 'Hinko, on będzie doskonały'. Wiedziałem o tym" - kończy dziennikarz.

W obecnym sezonie Mueller rozegrał 28 meczów, w których strzelił 12 goli i zanotował 13 asyst. Niemiec gra w Bayernie Monachium od 2000 roku, a do pierwszej drużyny trafił osiem lat później. Mueller zdobył z klubem wszystkie możliwe trofea, dziewięciokrotnie wygrywając Bundesligę, sześciokrotnie Puchar Niemiec i dwukrotnie Ligę Mistrzów.

Więcej o: