Lewandowski przeszedł do historii! Tym golem pobił kolejny rekord [WIDEO]

Robert Lewandowski z kolejnym golem! Napastnik Bayernu Monachium zdobył bramkę w meczu przeciwko Schalke, strzelając gola w ósmym spotkaniu wyjazdowym z rzędu, ustanawiając nowy rekord Bundesligi!

Bayern Monachium zdecydowanie dominował w tym spotkaniu, prowadząc już po golu Thomasa Muellera. Ważniejsze rzeczy, z polskiego punktu widzenia, działy się po przerwie. Robert Lewandowski w 54. minucie doskonale przyjął długie podanie, ograł w polu karnym Kabaka, położył bramkarza i płaskim strzałem podwyższył prowadzenie na 2:0. W samej końcówce spotkania kolejne dwa gole zdobyli Thomas Mueller i David Alaba, a Bayern ostatecznie zwyciężył aż 4:0!

Zobacz gola Roberta Lewandowskiego:

Robert Lewandowski, dla którego był to już 23. gol w tym sezonie Bundesligi. Jednocześnie Polak ustanowił nowy rekord ligi niemieckiej - strzelił bramkę w ósmym kolejnym meczu wyjazdowym z rzędu - co nie udało się jeszcze żadnemu zawodnikowi w historii Bundesligi.

France Soccer Leafue 1To nie żart. Najbogatszy klub świata w poważnych tarapatach. Zamiast Messiego sprzedaż gwiazd?

Robert Lewandowski ustanawia kolejne rekordy!

Robert Lewandowski już w poprzednim sezonie gonił Gerda Muellera i jego niewyobrażalny rekord 40 bramek strzelonych w jednym sezonie. Po siedemnastu kolejkach Polak miał strzelone 22 gole, a dzięki bramce zdobytej w niedzielnym meczu przeciwko Schalke, potrzebuje jeszcze 17 goli, aby powtórzyć wyczyn legendarnego Niemca. Na ich zdobycie napastnik Bayernu Monachium ma jeszcze 16 spotkań.

Po raz kolejny potwierdziło się także, że Robert Lewandowski doskonale odnajduje się w spotkaniach przeciwko Schalke. Kapitan reprezentacji Polski strzelał co najmniej jednego gola w każdym z ostatnich 11 meczów, trafiając już łącznie 14 bramek, co także jest rekordem Bundesligi.