Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Trzęsienie ziemi w Hercie Berlin! Zwolnienia po kolejnym koszmarnym meczu. Krzysztof Piątek będzie miał nowego trenera

Bruno Labbadia nie jest już trenerem Herthy Berlin. Pracę stracił też dyrektor sportowy klubu, Michael Preetz.

Bolesnej porażki doznała Hertha Berlin w sobotnie popołudnie. Zespół Bruna Labbadii przegrał u siebie z Werderem Brema 1:4. Gole dla gości strzelili Davie Selke, Omer Toprak, Leandro Bittencourt oraz Joshua Sargent. Tuż przed przerwą honorową bramkę dla gospodarzy zdobył Jhon Cordoba. Krzysztof Piątek pojawił się na boisku w 64. minucie.

Zobacz wideo Krzysztof Piątek zmarnował rzut karny! [ELEVEN SPORTS]

Dla drużyny ze stolicy to już czwarta porażka w ośmiu ostatnich meczach ligowych, z których Hertha wygrała tylko jeden. Zespół Labbadii zajmuje dopiero 14. miejsce w tabeli z 17 punktami na koncie. Berlińczycy mają zaledwie dwa punkty więcej od zajmującego miejsce w strefie barażowej FC Koeln.

Krzysztof Piątek będzie miał nowego trenera

Jeszcze rano za niemieckimi mediami informowaliśmy, że wiele wskazuje na to, iż Labbadia straci pracę. Teraz to jest już informacja oficjalna, w Herthcie doszło do prawdziwego trzęsienia ziemi, bo zwolniony został nie tylko szkoleniowiec, ale też dyrektor sportowy klubu, Michael Preetz. 

- Hertha wiele zawdzięcza Michaelowi Preetzowi. Z klubem jest blisko związany od blisko 25 lat, najpierw jako zawodnik, a później jako osoba odpowiedzialna za boiskowe wyniki. Preetz dał wiele klubowi, ale mając na uwadze rozwój wydarzeń w minionym i obecnym sezonie, podjęliśmy decyzję o zmianie obsady na tym stanowisku. Dziękuję Michaelowi za wieloletnią, dobrą współpracę - powiedział prezydent klubu, Werner Gegenbauer.

Rafał Gikiewicz cieszy się po obronieniu rzutu karnegoRafał Gikiewicz zachwycił Niemców! "Lepszym być nie można". Cel zrealizowany

- Bruno Labbadia i jego sztab wykonali wiele pracy i jesteśmy im za to wdzięczni. Jednakże musimy stwierdzić, że dorobek 17 punktów po 18 meczach sprawia, że jesteśmy w trudnej sytuacji. Po dokładnej analizie zdecydowaliśmy, że drużyna potrzebuje impulsu w postaci nowego trenera. Nazwisko następcy Labbadii podamy w najbliższych dniach - poinformował prezes zarządu klubu, Carsten Schmidt.

"Liverpool i Manchester otrzymały cios". Bayern prowadzi negocjacje i chce przedłużyć umowę

Odejście Labbadii oznacza, że Piątek w Berlinie pracować będzie już z czwartym trenerem. Wcześniej zwalniani też byli Juergen Klinsmann oraz Alexander Nouri.

Więcej o: