Rafał Gikiewicz obronił rzut karny! Polak został bohaterem swojego zespołu! [WIDEO]

Rafał Gikiewicz, bramkarz niemieckiego Augsburga w drugiej połowie sobotniego meczu Bundesligi obronił rzut karny. Polak został bohaterem swojego zespołu - jego zespół wygrał z Unionem Berlin 2:1.

Rafał Gikiewicz to w tym sezonie podstawowy bramkarz Augsburga. W sobotnie popołudnie w 18 kolejce Bundesligi tradycyjnie wyszedł w wyjściowej jedenastce.

Rafał Gikiewicz w meczu Augsburg - Borussia DortmundRafał Gikiewicz wstrząsnął drużyną Augsburga. Trener go poparł. "Trafił w dziesiątkę"

Gikiewicz z obronionym rzutem karnym

I znów pokazał swoją wartość. W 55. minucie Augsburg prowadził 2:1 u siebie z Unionem Berlin. Wtedy jednak goście mieli rzut karny. 33-letni Rafał Gikiewicz wyczuł intencję strzelającego Duńczyka Marcusa Ingvartsena, rzucił się w róg i obronił strzał. Dzięki interwencji Polaka, jego zespół utrzymał prowadzenie, którego nie oddał do końca spotkania.

Rafał Gikiewicz zagrał w tym sezonie we wszystkich 18 spotkaniach Bundesligi. Cztery razy zachował czyste konto. Augsburg zajmuje jedenastce miejsce w tabeli. W następnej kolejce zmierzy się na wyjeździe z Borussią Dortmund. Mecz rozpocznie się w sobotę, 30 stycznia o godz. 15.30.