Dlaczego doszło do zmiany Lewandowskiego? Trener Bayernu wszystko wyjaśnił

Robert Lewandowski strzelił jedynego gola, dającego Bayernowi Monachium zwycięstwo w 17. kolejce Bundesligi z Augsburgiem. Polak spędził na boisku tylko 66 minut. Trener Hansie Flick wyjaśnił kulisy zmiany 32-letniego napastnika.

Bayern Monachium pokonał FC Augsburg tylko 1:0 po bramce Roberta Lewandowskiego. Reprezentant Polski pokonał Rafała Gikiewicza z rzutu karnego już w 12. minucie meczu. Zespół Hansiego Flicka mimo dominacji nie był w stanie po raz drugi trafić do bramki rywala. Kibiców zaskoczyła również decyzja o zmianie Lewandowskiego niedługo po rozpoczęciu drugiej połowy meczu. Trener Bayernu wyjaśnił, dlaczego podjął decyzję i nie pozwolił Lewemu dokończyć spotkania.

- Już rano czuł dyskomfort w swoich mięśniach, ale stwierdził, że może sobie z tym poradzić. Miał nam powiedzieć, gdyby nie mógł kontynuować meczu i tak właśnie zrobił. To było zachowania prewencyjne, ponieważ Robert jest dla nas bardzo ważny. Nie chcemy podejmować żadnego ryzyka - powiedział Hansi Flick w trakcie pomeczowej konferencji.

Robert Lewandowski najlepszy w historii Bundesligi

Wykorzystany rzut karny w ostatnim meczu z Augsburgiem był 22. golem Roberta Lewandowskiego w obecnym sezonie Bundesligi. Napastnik Bayernu Monachium pobił tym trafieniem kolejny ligowy rekord wszech czasów. Nikt w historii ligi niemieckiej nie zdobył wcześniej tylu bramek w pierszej rundzie rozgrywek.

Kapitan reprezentacji Polski miał więcej okazji na poprawienie swojego dorobku bramkowego. W pierwszej połowie mistrzowie Niemiec mieli 59 procent posiadania piłki, oddali aż 15 strzałów, ale tylko trzy celne. Lewandowski z kolei tuż przed przerwą zmarnował najlepszą z okazji, uderzając z ostrego kąta w słupek.

Germany Soccer BundesligaRobert Lewandowski zmieniony już w 66. minucie. Wcześniej pobił rekord, a Bayern wygrał

Wygrana Bayernu w ostatniej kolejce I rundy umocniła jego pozycję na 1. miejscu w tabeli. Piłkarze Hansiego Flicka po 17 kolejkach mają na koncie 39 punktów (cztery przewagi nad drugim RB Lipsk). Kolejnym przeciwnikiem Bawarczyków będzie zespół Schalke 04, z którym zmierzą się w najbliższą niedzielę (24 stycznia). Augsburg z kolei wciąż utrzymuje 12. miejsce w lidze, jednak porażka w meczu z Bayernem była trzecim przegranym meczem z rzędu. Szanse na polepszenie swojej sytuacji piłkarze będą mieli w meczu z Unionem Berlin (sobota, 23 stycznia).