Krzysztof Piątek zmarnował rzut karny. Skomentował porażkę Herthy. "Gorzki moment"

Hertha przegrała w 19. kolejce z Hoffenheim aż 0:3. Mecz mógł się potoczyć zupełnie inaczej, ale Krzysztof Piątek nie trafił z rzutu karnego w 12. minucie. - To dla nas gorzki moment - powiedział polski napastnik.

W 19. kolejce Hertha miała się przełamać i odskoczyć bezpośredniemu rywalowi w walce o utrzymanie. W 12. minucie zespół z Berlina mógł wyjść na prowadzenie, ale Krzysztof Piątek zmarnował rzut karny. Strzał obronił bramkarz Hoffenheim Oliver Baumann.

Później było już tylko gorzej. Hoffenheim jeszcze w pierwszej połowie po golu Sebastiana Rudego wyszło na prowadzenie, a w drugiej połowie, po trafieniach Andreja Kramaricia, całkiem zdominowało rywala. Goście wygrali w Berlinie aż 3:0.

Piątek zabrał głos po meczu. „To dla nas gorzki moment”

Piątek wypadł we wtorek blado, po zepsutym karnym nie miał wielu okazji i zszedł z boiska w 72. minucie.

– To dla nas gorzki moment, bo potrzebujemy punktów. Mieliśmy szansę zdobyć bramkę po rzucie karnym, ale to jest piłka nożna - jeśli nie strzelisz gola, nie wygrasz. Pierwsza część sezonu nie jest dla nas udana – powiedział po meczu Piątek.

W tym sezonie 25-latek dziewięć razy wychodził w pierwszym składzie, ale grając od początku, nie strzelił ani jednego gola. Wszystkie cztery bramki, które zdobył w tegorocznych rozgrywkach, wbił jako rezerwowy.

Dzięki wygranej Hoffenheim awansowało na 11. miejsce w tabeli. Hertha zajmuje 14. pozycję i z 17 punktami na koncie jest coraz bliżej strefy spadkowej, która po meczu Schalke - Koeln może stopnieć do dwóch punktów. A to oznacza, że przyszłość trenera Bruno Labbadii stoi pod znakiem zapytania.