Drugi gol Bartosza Białka w Bundeslidze! "Wejście smoka" [WIDEO]

Znakomicie rozwija się kariera Bartosza Białka w zespole VfL Wolfsburg. 19-letni napastnik zdobył swojego drugiego gola w Bundeslidze w wygranym 2:0 wyjazdowym meczu z Mainz. Potrzebował na to zaledwie pięciu minut!

Polak pojawił się na murawie w 60. minucie, zmieniając Josipa Brekalo przy stanie 0:0. Zaledwie pięć minut później Białek dostał kapitalne prostopadłe podanie od Maximiliana Arnolda i mocnym strzałem dał Wolfsburgowi prowadzenie.

Marco Giampaolo i Zbigniew BoniekMarco Giampaolo selekcjonerem reprezentacji Polski? "To kandydatura z kosmosu"

Świetna zmiana Białka. Bramka nastolatka z Mainz. "Wejście smoka"

- Niesamowite wejście Polaka w 65. minucie i mamy 1:0. Teraz już wiemy, że te wszystkie pochwały, które płyną od dyrektora sportowego nie są na wyrost. Kapitalne wejście, wejście smoka - mówili komentatorzy Eleven Sports po golu Białka, dla którego było to już 2. trafienie w bieżącym sezonie ligowym.

Statystyczny portal sofascore.com ocenił jego grę na "6,9" w skali 1-10. 19-latek oddał jeden celny strzał, miał 11 kontaktów z piłką, 3/5 celnych podań oraz dwa udane długie podania (100 proc.).

Zobacz gola Białka z Mainz:

W 79. minucie drugiego gola dla gości zdobył Wout Weghorst. Holender jest najlepszym strzelcem Wolfsburga i ma na koncie już 12. goli tylko Robert Lewandowski ma od niego więcej bramek w Bundeslidze.

Bielik strzelił gola w meczu Derby County z BournemouthBielik znowu zdobył gola! Zakrwawiony Polak nie miał zapasowej koszulki [WIDEO]

Białek w obecnym sezonie wystąpił w 8 meczach przez zaledwie 156 minut. 19-latek trafił do Wolfsburga w sierpniu z Zagłębia Lubin za 5 mln euro. Aktualny kontrakt piłkarza obowiązuje do czerwca 2024 roku. Debiutanckie trafienie zanotował w meczu Bundesligi z Werderem (5:3). Wolfsburg po wygranej zajmuje 5. miejsce w tabeli z 29 punktami. Natomiast Mainz jest 17., mając zaledwie 7 punktów.