Piątek zmarnował rzut karny na początku meczu! Potem wszystko się posypało

Krzysztof Piątek zmarnował rzut karny w meczu Bundesligi. Strzał polskiego napastnika został obroniony przez bramkarza rywali, Olivera Baumanna. Hertha przegrywa do przerwy z Hoffenheim 0:1.

Krzysztof Piątek ma za sobą dobry okres w zespole Herthy Berlin. Polak po raz drugi z rzędu znalazł się w wyjściowym składzie swojej drużyny, tym razem na mecz przeciwko Hoffenheim. I już na początku spotkania mógł wpisać się na listę strzelców, gdy w 12. minucie wykonywał rzut karny. Jego strzał kapitalnie obronił jednak Oliver Baumann, bramkarz rywali.

Tym samym Krzysztof Piątek nie powiększył swojego strzeleckiego dorobku w tym sezonie ligowym. Dotychczas polski napastnik strzelił cztery gole i zanotował dwie asysty, jednak dopiero w ostatnim czasie rozpoczął regularnie grywać w pierwszym składzie swojego zespołu. Od początku sezonu znacznie częściej wchodził na boisko z ławki rezerwowych.

Co dolega Bayernowi Monachium? Leon Goretzka przewidział problemy już cztery miesiące temuCo dolega Bayernowi Monachium? Leon Goretzka przewidział problemy już cztery miesiące temu

Wysoka porażka Herthy Berlin

Zmarnowany rzut karny przez Krzysztofa Piątka to był dopiero początek kłopotów Herthy Berlin. W 33. minucie Sebastian Rudy wyprowadził swój zespół na prowadzenie. Po przerwie gospodarze nie potrafili w żaden sposób odpowiedzieć na trafienie piłkarzy Hoffenheim, a co gorsze traciło kolejne bramki. Dwukrotnie na listę strzelców wpisał się Andrej Kramarić, ustanawiając tym samym wynik meczu na 0:3.

Hertha Berlin po porażce z Hoffenheim spadła na 14. miejsce w ligowej tabeli. Nad 16. Koeln, który znajduje się na miejscu dającym prawo gry w barażach o utrzymanie, ma 5 punktów przewagi. Hoffenheim z kolei awansował na 11. pozycję. Prowadzi Bayern Monachium, który w środę zmierzy się z Augsburgiem.

Hiszpanie chcą Dawida Kownackiego. Media podają szczegóły oferty za PolakaHiszpanie chcą Dawida Kownackiego. Media podają szczegóły oferty za Polaka