Hiszpanie chcą Dawida Kownackiego. Media podają szczegóły oferty za Polaka

Dawid Kownacki znalazł się w kręgu zainteresowań hiszpańskiego Espanyolu - informuje portal "WP SportoweFakty". Reprezentant Polski miałby przejść do nowej drużyny na zasadzie wypożyczenia z możliwością wykupu.

W ostatniej kolejce 2. Bundesligi Fortuna Duesseldorf odniosła dziewiąte zwycięstwo w sezonie po golu m.in. Dawida Kownackiego. Polski napastnik strzelił po raz trzeci w bieżących rozgrywkach, a klub znajduje się na 3. miejscu w tabeli, gwarantującym walkę o awans do Bundesligi. Frotuna ma tyle samo punktów co wicelider tabeli oraz traci zaledwie dwa punkty do lidera. 

Zobacz wideo "Odłóżmy na bok liczby i gabloty. To jest najlepszy piłkarz na świecie" [SEKCJA PIŁKARSKA #75]

Dawid Kownacki w walce o wymarzony awans? Dwa kluby chcą tego samego od Polaka

Według medialnych doniesień 23-letni napastnik miałby wzmocnić ofensywę Espanyolu w walce o powrót do La Liga. Polak trafiłby początkowo do hiszpańskiego klubu na pół roku na zasadzie wypożyczenia. W przypadku awansu do najwyższych krajowych rozgrywek Espanyol otrzymałby znaczny zastrzyk finansowy z praw telewizyjnych, co dałoby możliwość wykupienia młodego napastnika z Niemiec. 

Dziś transfer Milika ma zostać dopięty. Cena już ustalonaDziś transfer Milika ma zostać dopięty. Cena już ustalona

Tymczasem Fortuna Duesseldorf ma podobne ambicje na najbliższe miesiące, po spadku do 2. Bundesligi w poprzednim sezonie. Aktualna pozycja klubu daje realne szanse walkę o awans do Bundesligi. Dlatego odejście Kownackiego może zostać wstrzymane, ponieważ władze niemieckiego klubu twierdzą, że Polak może przyczynić się do sukcesu w bieżących rozgrywkach.

Dawid Kownacki trafił do Fortuny Duesseldorf w styczniu 2020 roku. 23-letni napastnik jest obecnie najdroższym piłkarzem sprowadzonym przez niemiecki klub. Polaka wyceniono na osiem milionów euro. W obecnym sezonie rozegrał 11 spotkań, w których strzelił trzy gole oraz zanotował dwie asysty. Aktualny kontrakt piłkarza obowiązuje do końca czerwca 2024 roku. 

Więcej o: