Robert Lewandowski przeszedł samego siebie! Rekord życiowy [WIDEO]

Robert Lewandowski nie zatrzymuje się i ustanowił swój nowy życiowy rekord w Bundeslidze! Napastnik Bayernu Monachium otworzył wynik spotkania z Freiburgiem już w 6. minucie (które zakończyło się zwycięstwem gospodarzy 2:1).

Dla Bayernu Monachium i Roberta Lewandowskiego to niezwykle ważne spotkanie - mistrzowie Niemiec przegrali w ostatniej kolejce z Borussią Moenchengladbach 2:3, a w dodatku w środę sensacyjnie odpadli z Pucharu Niemiec po porażce w rzutach karnych z drugoligowym Holsteinem Kiel (2:2, 5:6 po karnych). A dodatkowo punkty straciło trzech najgroźniejszych rywali w walce o mistrzostwo - RB Lipsk (2:2 z Wolfsburgiem), Bayer Leverkusen z Unionem Berlin (0:1) i Borussia Dortmund z Mainz (1:1).

Bayern trafił jednak na rywala "w gazie", jakim jest Freiburg. Biorąc pod uwagę pięć ostatnich kolejek, to najlepsza drużyna Bundesligi - wygrała wszystkie te spotkania, strzelając 16 goli i tracąc zaledwie dwa, zajmując 8. miejsce w tabeli z 23 pkt.

<Mecz eliminacji Mistrzostw Europy Austria - Polska w WiedniuNajnowsze informacje ws. transferu Damiana Kądziora! Pytają o niego kluby z jednego kraju

Bayern jednak znakomicie rozpoczął to spotkanie. Już w 6. minucie Serge Gnabry podał piłkę ze skrzydła do Thomasa Muellera, który podaniem z pierwszej piłki znalazł Roberta Lewandowskiego, a ten nie dał szans bramkarzowi Freiburga, otwierając wynik meczu!

Zobacz gola Roberta Lewandowskiego:

Po 16 kolejkach Bundesligi Lewandowski ma już 21 goli, co jest jego rekordem życiowym. Licząc wszystkie rozgrywki klubowe, zdobył w tym sezonie już 24 bramki. W dodatku został pierwszym piłkarzem w historii Bundesligi, który strzelił 21 goli w rundzie jesiennej - a swój bilans może poprawić jeszcze w następnej kolejce w wyjazdowym starciu z Augsburgiem.

Piotr Zieliński z kolejnym golem w Serie ATak się bawi Piotr Zieliński! Co za gol Polaka w Serie A [WIDEO]

Bayern ostatecznie wygrał 2:1 - w 62. minucie wyrównał Nils Petersen, a zwycięstwo Bayernowi dał Thomas Mueller golem strzelonym w 75. minucie -  dzięki czemu ma 36 pkt i powiększył przewagę nad rywalami w walce o mistrzostwo: będzie miał o cztery punkty więcej od RB Lipsk oraz o siedem więcej od Bayeru Leverkusen i Borussii Dortmund.