Niemcy nie oszczędzili Lewandowskiego. Mocne oceny i komentarze. "Osaczony"

Obecność Roberta Lewandowskiego, który pojawił się na murawie w 74. minucie w meczu Pucharu Niemiec z Holstein Kiel, nie pomogła. Bayern niespodziewanie odpadł z rozgrywek już w drugiej rundzie, a polski napastnik został bardzo surowo oceniony przez niemieckie media.

Lewandowski nie zaliczy meczu z drugoligowcem do zbyt udanych. Polak skutecznie wykorzystał jedenastkę w serii rzutów karnych (5:6), ale oprócz tego trudno było znaleźć jakieś pozytywne strony jego występu. Jak oceniły go niemieckie media?

Robert Lewandowski surowo oceniony przez niemieckie media

Internetowe wydanie gazety "Sueddeutsche Zeitung" podkreśliło, że "Lewandowski nie radził sobie z obroną Kiel, a jego strzał z rzutu karnego był niepewny", bo bramkarz wyczuł jego intencje, a piłka wpadła do bramki po przełamaniu ręki Ioannisa Geliosa.

"Kicker" przyznał Polakowi bardzo niską notę "4", gdzie "1 oznacza klasę światową, a "6" występ poniżej krytyki. "Abendzeitung-Muenchen" ocenił reprezentanta Polski na "3". - Wszedł na boisko razem z Douglasem Costą. Praktycznie nie miał żadnych szans bramkowych. Później skutecznie wykonał swoją próbę w serii rzutów karnych - napisali dziennikarze w uzasadnieniu.

"Bild" dał Polakowi "4", podobnie jak portal sport.de. - Często na próżno szukał swoich kolegów w ofensywie, był skutecznie powstrzymywany przez rywali. W dogrywce prawie nie miał wolnego miejsca na boisku - brzmi uzasadnienie niemieckiego portalu.

W podobnym tonie napisał portal spox.com, gdzie Lewandowski został oceniony na "4". - Późno wszedł na boisko i został natychmiast powstrzymany przez zespół z Kiel. Lewandowski nie odmienił losów zespołu, poza rzutem karnym.

Portal goal.com identycznie ocenił Polaka na "4" - Natychmiast został osaczony przez piłkarzy Kiel. Lewandowski nie strzelił gola poza trafieniem z rzutu karnego - podsumowali dziennikarze.

Serwis SofaScore przyznał polskiemu napastnikowi Bayernu "6,9" (w skali 1-10, gdzie 10 jest najwyższą notą). W sumie Polak przez 46 minut, licząc z dogrywką, zaledwie raz uderzał na bramkę, dwa razy został zablokowany, miał dwie udane próby dryblingu i tylko 23 kontakty z piłką.

Bayern już w niedzielę czeka kolejny mecz, tym razem w Bundeslidze z Freiburgiem, który pobił rekord klubu i ma passę pięciu wygranych z rzędu w lidze.