Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Podium najlepszych sportowców wg Lewandowskiego. Wybór może zaskoczyć

Robert Lewandowski, triumfator plebiscytu "Przeglądu Sportowego" zdradził na kogo głosowałby. Jedno nazwisko jest małą niespodzianką.

Robert Lewandowski na pierwszym miejscu umieścił Igę Świątek, triumfatorkę Rolanda Garrosa, a na trzecim Bartosza Zmarzlika, aktualnego mistrza świata na żużlu, zwycięzcę plebiscytu z ubiegłego roku - pisze "Przegląd Sportowy". Co ciekawe, na drugiej pozycji napastnik reprezentacji Polski wskazał niespodziewanie Wilfredo Leona, najlepszego polskiego siatkarza, który w końcowej klasyfikacji zajął dopiero ósme miejsce.

Zobacz wideo "Odłóżmy na bok liczby i gabloty. To jest najlepszy piłkarz na świecie" [SEKCJA PIŁKARSKA #75]

Robert Lewandowski i Iga ŚwiątekLewandowski sportowcem roku, ale na dalszych miejscach zaskoczenia

Kubacki nie widział Lewandowskiego na podium

- Ale tak naprawdę trzymam kciuki za każdego polskiego sportowca, który reprezentuje nasz kraj na arenie międzynarodowej - powiedział najlepszy piłkarz świata.

Co ciekawe, nie wszyscy nominowani w plebiscycie umieścili "Lewego" choćby na podium. Nie widzieli go na nim m.in.: skoczek Dawid Kubacki, Kajetan Kajetanowicz (rajdy samochodowe) oraz Jan Błachowicz (MMA).

Oprócz Lewandowskiego na podium 86. edycji plebiscytu znaleźli się Iga Świątek oraz Kamil Stoch. Według polskiej tenisistki, podium najlepszych sportowców to: Lewandowski, Zmarzlik i Stoch. Natomiast zwycięzca tegorocznego Turnieju Czterech Skoczni wskazał swojego kolegę z kadry Dawida Kubackiego, Lewandowskiego oraz Świątek.

"Uczeń przerósł mistrza". Doleżal zarabia mniej niż Horngacher. A osiąga rekordowe wyniki

Plebiscyt Przeglądu Sportowego jest jednym z najstarszych na świecie. Gazeta rozdaje nagrody już od 1925 roku.