"Lewandowski był jednym z wielu. To był przeciętny piłkarz w skali Mazowsza"

- Patrząc na Roberta Lewandowskiego widziałem w nim dynamikę, natomiast nie widziałem w nim potencjału, który miał. Pomyliłem się. Tak jak wszyscy - powiedział w "Cafe Futbol" Michał Libich, koordynator szkolenia dzieci i młodzieży w PZPN.

To jest czas Roberta Lewandowskiego. Kilka dni temu Polak wygrał nagrodę FIFA THE BEST dla najlepszego piłkarza na świecie, a w sobotę jego dwie bramki zapewniły triumf Bayernu Monachium nad Bayerem Leverkusen w hicie Bundesligi. Lewandowski strzelił 16. i 17. gola w tym sezonie ligi niemieckiej. Bayern po dwóch kolejkach przeskoczył Bayer i kończy rok z dwoma punktami przewagi jako lider Bundesligi. Ale choć cały świat zachwyca się teraz Lewandowskim, nie od razu było widać, że ma wielki talent. 

Zobacz wideo Tak strzela najlepszy piłkarz świata! Gol Lewandowskiego w meczu na szczycie [ELEVEN SPORTS]

- Chcemy, żeby sukces Roberta Lewandowskiego był inspiracją dla młodych piłkarzy. Idąc śladem Adama Małysza, wierzymy, że to przyczyni się do wzrostu popularności piłki nożnej wśród dzieci i młodzieży. Sukces Roberta pokazuje wielu piłkarzom, że ciężką pracą i wytrwałością można zajść wysoko - powiedział w "Cafe Futbol" Michał Libich, koordynator ds. szkolenia dzieci i młodzieży w PZPN.

I dodał: - Patrząc na młodego Roberta Lewandowskiego widziałem w nim dynamikę, natomiast nie widziałem w nim potencjału, który miał. Pomyliłem się. Tak jak wszyscy. Nie będę wymieniał klubów, które też się pomyliły. O ile widzi się nagrania małego Messiego, który mijał pięciu rywali, o tyle Robert, który wyróżniał się dynamiką, był po prostu jednym z wielu. To naprawdę był przeciętny piłkarz w skali Mazowsza.

Kariera Lewandowskiego, czyli krok po kroku

32-latek zaczynał przygodę z poważną piłką w Zniczu Pruszków, potem grał dla Lecha Poznań, skąd trafił do Borussii Dortmund. Napastnik od sześciu lat gra w Bayernie Monachium. W kadrze Polski ma na swoim koncie 116 meczów i 63 gole.

Więcej o:
Copyright © Agora SA