Trzynastka szczęśliwa dla Lewandowskiego. Piłkarz Bayernu znów najlepszy

Robert Lewandowski został wybrany najlepszym piłkarzem 13. kolejki Bundesligi. Reprezentant Polski przyczynił się do wygranej Bayernu Monachium z Bayerem Leverkusen.

Bayern Monachium wygrał z Bayerem Leverkusen 2:1. Autorem obu goli dla mistrza Niemiec był Robert Lewandowski, który został wybrany najlepszym piłkarzem na świecie w plebiscycie FIFA The Best. Zwycięstwo w ostatnim meczu zapewniło Bayernowi 1. miejsce w Bundeslidze. Zespół Hansiego Flicka wyprzedził Bayer zyskując dwa punkty przewagi.

Robert Lewandowski najlepszy na świecie i najlepszy w lidze. "Zawsze chcemy czegoś więcej"

- Zawsze chcemy osiągać jeszcze więcej i sięgniemy po to w następnym roku. A ja wciąż chcę strzelać gole. Na boisku widać po nas odrobinę zmęczenia. Ale to właśnie w takich momentach musisz pokazać swoją jakość. Może dlatego Leverkusen trochę bardziej kontrolowało grę w pierwszych minutach meczu. Na szczęście jesteśmy dobrze przygotowani i radzimy sobie w takich sytuacjach. Zawsze jesteśmy gotowi na powrót - powiedział po meczu Robert Lewandowski cytowany przez oficjalny portal Bundesligi.

Bayer Leverkusen objął prowadzenie już w 14. minucie spotkania, jednak cieszył się nim przez niecałe pół godziny. Robert Lewandowski wyrównał w 43. minucie po asyście Thomasa Muellera. Gola na wagę zwycięstwa reprezentant Polski strzelił po fatalnym błędzie piłkarzy Bayeru. Tuż przed polem karnym po niedokładnym przyjęciu Jonathana Taha, piłka trafiła pod nogi Kimmicha, który natychmiastowo skierował ją w stronę Lewandowskiego. 32-letni napastnik wykończył akcję celnym strzałem i wyprowadził Bayern na prowadzenie w 93. minucie meczu.

Dwa trafienia w ostatniej kolejce Bundesligi były 16. i 17. golem Roberta Lewandowskiego w rozgrywkach ligowych. Napastnik Bayernu Monachium znacznie oddalił się od reszty stawki zyskując siedmiobramkową przewagę nad drugim Erlingiem Brautem Hallandem. Zawodnik Borussii Dortmund ma na koncie 10 goli.

Szansę na powiększenie dorobku bramkowego Robert Lewandowski będzie miał 3 stycznia 2021 roku. Bayern Monachium na własnym stadionie zmierzy się ze 1. FSV Mainz 05. Bayer Leverkusen z kolei może zostać przynajmniej tymczasowym liderem Bundesligi, bo gra dzień wcześniej z Eintrachtem Frankfurt. W razie zwycięstwa wyprzedzi Bayern przynajmniej na kilkanaście godzin.