Wysoka porażka Herthy. Trener wściekły na rywala Krzysztofa Piątka

Trener Herthy Berlin, Bruno Labbadia skrytykował rywala Krzysztofa Piątka, Matheusa Cunhę po przegranym 1:4 meczu z SC Freibrurg. - Zwykle tego nie robię, ale powiem to: jestem na niego wściekły - stwierdził szkoleniowiec.

Hertha Berlin przegrała swój ostatni mecz Bundesligi w tym roku 1:4 na wyjeździe przeciwko Freiburgowi. Pierwszego gola w meczu dla gospodarzy zdobył Vincenzo Grifo w siódmej minucie spotkania. Potem w 52. minucie wyrównali zawodnicy ze stolicy Niemiec za sprawą Dodiego Lukebakio, ale następnie Freiburg zdobył jeszcze trzy gole. W 59. minucie trafiał Ermedin Demirović, w 67. minucie Manuel Gulde, a w czwartej minucie doliczonego czasu z rzutu karnego Nils Petersen.

Labbadia wściekły na rywala Piątka. "Wrzeszczał na niego, ale niczego nie zmienił"

86 minut na boisku spędził Krzysztof Piątek, zmieniony w końcówce przez Bruno Labbadię na Daishawna Redana. O Polaku po meczu mówi się jednak niewiele. Najgłośniej jest za to o jego rywalu, a konkretniej Brazylijczyku Matheusie Cunhi, którego skrytykował trener Herthy.

Marcus ThuramSkandal w meczu Bundesligi! Marcus Thuram ukarany przez klub rekordową grzywną

- Sam się osłabiał, jego występ nie był dobry, sprawiał, że zespół grał coraz gorzej. Rzadko tak robię, ale powiem to: jestem na niego absolutnie wściekły - mówił na konferencji prasowej Labbadia. - Labbadia na niego wrzeszczał, żądał, żeby reagował inną mową ciała, ale niczego tym nie zmienił. I musiał zdjąć go z boiska w przerwie - napisał o występie Cunhi "Frankfurter Rundschau". W 46. minucie za niego wszedł Javairo Dilrosun.

"Lewandowski myślał o transferze do Realu". Szef Bayernu dumny z zatrzymania Polaka

"Nie mogę wytrzymać, gdy pomyślę o tym, jak mogła wyglądać nasza sytuacja"

Matheus Cunha w 12 meczach, w których wystąpił w barwach Herthy w tym sezonie Bundesligi, zdobył sześć goli i dwukrotnie asystował. Zespół Labbadii jest na dopiero czternastym miejscu w tabeli ligowych rozgrywek. - Nie jestem wściekły na naszą obecną sytuację. Ale nie mogę wytrzymać, gdy pomyślę o tym, jak mogła wyglądać - mówił trener, który w tym sezonie stawiał sobie za cel awans do europejskich pucharów. W pierwszym meczu w 2021 roku Hertha zmierzy się z Schalke 04 u siebie.

Lewandowski i MałyszNawet Lewandowski nie przebił Małysza. "Wypominano mu, że dziękował po niemiecku"