Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Skandal w meczu Bundesligi! Marcus Thuram ukarany przez klub rekordową grzywną

Rekordowa kara dla Marcusa Thurama, który w sobotnim meczu Bundesligi opluł Stefana Poscha, za co sędzia wyrzucił go z boiska.

Dyrektor sportowy Borussii Moenchengladbach Max Eberl powiedział w niedzielę cytowany przez oficjalną stronę klubową: "Dziś rano odbyłem długą rozmowę z Marcusem, w której ponownie przeprosił mnie, a tym samym klub, za swoje zachowanie".

Zobacz wideo Tak strzela najlepszy piłkarz świata! Gol Lewandowskiego w meczu na szczycie

- Zamierzamy ukarać go jako klub grzywną w wysokości jednej miesięcznej pensji, która zostanie przekazana na cele społeczne - dodał.

Arkadiusz Milik, niezawodny snajper NapoliJest chętny na transfer Milika, ale nie za taką cenę, jak chce Napoli

Surowa kara dla Thurama

Zdaniem "SportBild", dla Thurama, który ma zarabiać około 1,8 mln euro rocznie, oznacza to grzywnę w wysokości 150 tys. euro. To zdecydowanie najwyższa kara finansowa w historii klubu z Moenchengladbach. Dotąd najwięcej zapłacił Raul Bobadilla, który w 2010 roku nazwał sędziego "suk***" i musiał zapłacić 50 tys. euro

Po skandalu w meczu z Hoffenheimem (1:2) trener Borussii Marco Rose natychmiast przeprosił rywala, a koledzy z drużyny nie mieli zrozumienia dla zachowania Thurama. Oprócz rekordowej kary klubu, Francuz może się też spodziewać zawieszenia nałożonego przez Niemiecki Związek Piłki Nożnej. "SportBild" dodaje, że minimum w takich przypadkach to sześć spotkań. 

Właściciel Legii Dariusz MioduskiMichniewicz spotkał się z Mioduskim. Jakie są priorytety transferowe Legii?

- Dziś wydarzyło się coś, co nie leży w moim charakterze i nigdy nie powinno mieć miejsca. Zareagowałem w stronę rywala w nieodpowiedni sposób i to przydarzyło się przypadkowo i nieintencjonalnie. Przepraszam wszystkich - Stefana Poscha, moich rywali, kolegów z drużyny i rodzinę, która wszystko widziała. Oczywiście zaakceptuję wszystkie konsekwencje - napisał Thuram w mediach społecznościowych.