Robert Lewandowski bohaterem hitu Bundesligi! Gol w ostatniej minucie meczu!

Niesamowity jest Robert Lewandowski! Polak zdobył swojego szesnastego i siedemnastego gola w tym sezonie Bundesligi i w ostatniej minucie spotkania dał Bayernowi Monachium zwycięstwo 2:1 (1:1) nad Bayerem Leverkusen.

Mecz Bayeru z Bayernem był o pozycję lidera Bundesligi do końca roku. I to drużyna z Leverkusen rozpoczęła to spotkanie lepiej. Po kilku groźnych sytuacjach w 14. minucie swoją akcję z Nadiemem Amirim wykorzystał Czech Patrick Schick. Gospodarze krótko rozegrali rzut rożny, dośrodkowanie w pole karne posłał Amiri, a tam idealnie trochę miejsca znalazł sobie Schick i uderzył fenomenalnie z woleja. Manuel Neuer nawet nie drgnął i było 1:0 dla Bayeru

Najpierw Neuer nie drgnął przy golu dla Bayeru, potem gospodarze dali prezent Bayernowi i Lewandowskiemu

Prowadzenie już w 28. minucie mogło zostać podwyższone przez graczy Petera Bosza, bo do piłki przed polem karnym do piłki doszedł Patrick Schick i nawet pokonał Manuela Neuera uderzeniem po ziemi, ale po dłuższej analizie sytuacji przez sędziów VAR, arbiter główny Felix Zwayer odgwizdał spalonego.

Gola Patricka Schicka z BayernemCo za bramka Bayeru! Manuel Neuer nawet się nie poruszył! [WIDEO]

Bayer kontrolował spotkanie mniej więcej do 30. minuty. Wtedy do głosu doszli zawodnicy Hansiego Flicka. Piłkę na prawym skrzydle prowadził Thomas Mueller, dośrodkował ją w pole karne, a tam zderzyli się Jonathan Tah i bramkarz Bayeru, Lukas Hradecky. Piłka przeleciała nad nimi, w miejsce, gdzie stał Robert Lewandowski. Idealnie ustawiony Polak takich prezentów nie marnuje i świetnie uderzył piłkę głową do pustej bramki, dając Bayernowi wyrównanie. To był już szesnasty gol Polaka w tym sezonie Bundesligi.

Gol Lewandowskiego z BayeremRobert Lewandowski takich prezentów nie marnuje! 16. gol Polaka w sezonie [WIDEO]

Lewandowski znów bohaterem! Gol w samej końcówce!

W drugiej połowie więcej sytuacji stworzył sobie Bayer Leverkusen, ale żadna z nich nie była na tyle dobra, żeby ponownie dać im prowadzenie. Najlepszą mieli monachijczycy, gdy w 80. minucie w słupek uderzył Jamal Musiala. W drugiej połowie żadnego celnego strzału aż do doliczonego czasu gry nie oddał Robert Lewandowski. Ale w trzeciej doliczonej minucie dostał piłkę w pole karne, oddał strzał, piłka odbiła się jeszcze od obrońcy Bayeru Leverkusen, Jonathana Taha i wpadła do bramki, dając Bayernowi prowadzenie 2:1, a w konsekwencji zwycięstwo! Siedemnasty gol Polaka daje mu w tym momencie pozycję lidera klasyfikacji strzelców Bundesligi. Ma przewagę siedmiu trafień nad Erlingiem Haalandem.

Markus Thuram opluł rywalaSkandaliczne sceny podczas meczu Bundesligi! Thuram opluł rywala [WIDEO]

Liderem Bundesligi do końca roku Bayern Monachium! Bayer traci dwa punkty

Po takim wyniku wiadomo już, że do końca 2020 roku w Bundeslidze liderem będzie Bayern Monahcium z dorobkiem 30 punktów. Bayer Leverkusen będzie na drugiej pozycji, mając ich 28. Najbliższy mecz Bayer zagra 2 stycznia przeciwko Eintrachtowi Frankfurt na wyjeździe. Bayern zmierzy się natomiast Mainz 3 stycznia.