Borussia Dortmund przegrywa z rewelacją sezonu. Rekord 16-letniego Moukoko

Borussia Dortmund przegrała z Unionem Berlin 1:2 w 13. kolejce Bundesligi. Debiutanckiego gola w lidze strzelił Youssoufa Moukoko, który stał się najmłodszym zdobywcą bramki w historii rozgrywek.

W 60. minucie meczu w Berlinie Raphael Guerreiro zagrał prostopadłą piłkę, do której znakomicie wystartował Youssoufa Moukoko. Najmłodszy debiutant w historii Bundesligi stał się też najmłodszym strzelcem gola w niej. Napastnik Borussii Dortmund mocnym strzałem pokonał Andreasa Luthe, doprowadzając do remisu 1:1.

W dniu meczu z Unionem Moukoko miał dokładnie 16 lat i 28 dni. Poprzedni rekordzista, Florian Wirtz z Bayeru Leverkusen, miał 17 lat i 34 dni.

Borussia znów przegrała

Mimo rekordowego osiągnięcia Moukoko i cała Borussia meczu dobrze wspominać nie będą. Wicemistrzowie Niemiec przegrali z rewelacją sezonu w Berlinie 1:2, bo w 57. minucie gola dla gospodarzy strzelił Taiwo Awoniyi, a na 12 minut przed końcem meczu do bramki trafił Marvin Friedrich.

Po 13 meczach Borussia zajmuje 4. miejsce w tabeli z 22 punktami. Union jest tuż za nią z jednym punktem mniej. Drużyna z Dortmundu, mając o jeden mecz rozegrany mniej, traci sześć punktów do prowadzącego Bayeru Leverkusen, który w sobotę o 18:30 zagra u siebie z Bayernem Monachium.