Bayern sprawił Lewandowskiemu dużą niespodziankę. "Wyprzedziłeś te dwa potwory"

- Jesteś najlepszy i na to zasługujesz - powiedział Thierry Henry, który połączył się z Robertem Lewandowskim po tym, jak ten odebrał nagrodę FIFA The Best, czyli dla najlepszego piłkarza 2020 roku.

Dla Roberta Lewandowskiego była to duża niespodzianka. Przygotowana przez Bayern Monachium, który zamieścił nagranie na oficjalnej stronie internetowej. - Kiedy byłem młody, chciałem być jak ty, podglądałem cię. Wiem, że nie można porównywać piłkarzy jeden do jednego, ale zawsze chciałem podpatrywać i uczyć się pewnych rzeczy od najlepszych na świecie. Dlatego wiele mi pomogłeś i za to ci dziękuję - powiedział Lewandowski w trakcie rozmowy z Thierrym Henrym, a więc byłym piłkarzem m.in. Arsenalu i Barcelony oraz 123-krotnym reprezentantem Francji, z którą zdobył mistrzostwo świata (1998 r.) i Europy (2000 r.).

Zobacz wideo https://www.sport.pl/sport/0,105641.html?tag=bayern+monachium

Jakub Moder w barwach BrightonOficjalnie: Brighton podjął decyzję ws. Modera. Dobra i zła wiadomość dla Lecha

Piękne słowa o Lewandowskim. "Trudno jest znaleźć takiego piłkarza"

Ale wcześniej Polak sam nasłuchał się od Henry'ego komplementów na swój temat. - Przede wszystkim gratulacje. W pełni zasłużone. Od dawna jesteś wybitny. Wyprzedziłeś te dwa potwory [Cristiano Ronaldo i Leo Messiego] i to pokazuje, że jesteś wyjątkowy. Mnie to się nigdy nie udało. Zrobiłeś coś, czego ja nigdy nie byłem w stanie zrobić. Jesteś najlepszy i na to zasługujesz - mówił Henry do Lewandowskiego, który cały czas trzymał w ręku statuetkę dla najlepszego piłkarza świata w 2020 roku.

A potem dalej go chwalił, już za samą grę. - Jesteś przykładem, jaki powinien być środkowy napastnik. Kiedy oglądałem tegoroczny finał Ligi Mistrzów, widziałem, jak grasz z kontry, jak umiesz przytrzymać piłkę, jak grasz kombinacyjnie. Potrafisz niemal wszystko. Trudno jest znaleźć takiego piłkarza - dodawał Francuz.

Juergen Klopp krytykuje trenerów Premier League. Juergen Klopp krytykuje trenerów Premier League. "Każdy zna moje zdanie"

- Nie ma znaczenia, skąd pochodzisz. Ważniejsze jest to, gdzie się znajdujesz. Jestem naprawdę dumny, że mogę pokazywać młodym piłkarzom, ludziom w Polsce, że warto wierzyć, że warto mieć marzenia - powiedział Lewandowski, a  kiedy panowie dalej rozmawiali o fenomenie Messiego i Ronaldo, którzy w ostatnich latach zdominowali plebiscyty, Henry odparł: - Już na zawsze zostaniesz gościem, który ich pokonał. Bo tylko jeden facet wchodzi na szczyt w danym roku. Tylko jeden. I teraz tym facetem jesteś ty - podsumował Henry.

 

Pobierz aplikację Sport.pl LIVE na Androida i na iOS-a

Sport.pl LiveSport.pl Live .Więcej o: