Bayern Monachium wygrywa trudny mecz. Dwa gole Roberta Lewandowskiego!

Bayern Monachium pokonał 2:1 Wolfsburg w meczu 12. kolejki Bundesligi. Dwa gole dla gospodarzy strzelił Robert Lewandowski.

Pierwsza połowa miała zaskakujący przebieg. Wolfsburg objął prowadzenie już w 6. minucie. Gola strzelił Philipp po pięknym uderzeniu z woleja. Piłkarze gości grali z minuty na minutę coraz lepiej. Tworzyli kolejne ciekawe akcje, byli dokładniejsi w rozegraniu, bardziej zdecydowani. Bayern grał w ultraofensywnym ustawieniu z przodu: Mueller-Lewandowski-Sane-Gnabry-Coman. Niewiele z tego pożytku mieli gospodarze w pierwszej odsłonie spotkania, bo przegrywali walkę o środek pola. Tolisso, jedyny defensywny pomocnik, nie radził sobie z rywalami.

Arsenal na dobre utknął na dole tabeli. Kolejny mecz bez zwycięstwaArsenal na dobre utknął na dole tabeli. Kolejny mecz bez zwycięstwa

Lewandowski znów trafił

Choć Wolfsburg wyglądał lepiej, na przerwę drużyny schodziły przy stanie 1:1. Dosłownie na sekundy przed ostatnim gwizdkiem sędziego bramkę dla Bayernu zdobył Robert Lewandowski. Nie może to dziwić, bo "Wilki" to ulubiony rywal Polaka w Bundeslidze. Do środy zagrał przeciw nim w lidze 19 spotkań, w których zdobył 21 bramek i zaliczył 8 asyst. Pięć lat temu strzelił tej drużynie pamiętne 5 goli w 9 minut.

Kolejny pewny występ Jana Bednarka. Trener Arsenalu o takim obrońcy mógł tylko pomarzyćKolejny pewny występ Jana Bednarka. Trener Arsenalu o takim obrońcy mógł tylko pomarzyć

Lewandowski dał wygraną Bayernowi

W drugiej połowie Bayern szybko objął prowadzenie. W 50. minucie bramkę znów zdobył Lewandowski. Polak wykorzystał stratę gości w środku pola i pewnym uderzeniem pokonał Casteelsa. Po tym golu goście stracili nieco z animuszu. W 70. minucie na boisku w barwach Wolfsburga pojawił się Bartosz Białek. 15 minut później 19-letni Polak miał fantastyczną sytuację do wyrównania, ale zatrzymał go Neuer.

Do końca meczu wynik nie uległ zmianie. Bayern nie grał dziś wybitnie, ale od czego ma Lewandowskiego. Polak zdobył dwie bramki i pozwolił gospodarzom utrzymać drugie miejsce w tabeli Bundesligi. Prowadzi Bayer Leverkusen, który pokonał w środę FC Koeln 4:0. Bayer ma 28 punktów, Bayern i RB Lipsk po 27.