Rywale wykorzystali potknięcie Bayernu. Zmiana lidera w Bundeslidze

Bayern Monachium nie jest już liderem Bundesligi. Traci jeden punkt do Bayeru Leverkusen, który w niedzielę wygrał 4:1 z Hoffenheim.

- Brakowało nam pewności siebie i koncentracji przy straconym golu - oceniał Hansi Flick, trener Bayernu Monachium, który w sobotę tylko zremisował 1:1 z Unionem Berlin. Po golu Roberta Lewandowskiego, który wyrównał stan meczu w 67. minucie. - Byłem bardziej zadowolony z drugiej połowy, ale wciąż możemy grać lepiej - dodawał trener Bayernu, który w sobotę wieczorem mimo straty punktów nadal był liderem Bundesligi.

Bayer wykorzystał wpadkę Bayernu

Ale tylko przez niespełna dobę, bo wpadkę Bayernu wykorzystał Bayer Leverkusen, który w niedzielę pokonał Hoffenheim. I to dość pewnie, bo prowadził już od 4. minuty, a jeszcze przed przerwą strzelił drugiego gola. Oba Leon Bailey. Hoffenheim w 50. minucie zdobyło kontaktową bramkę, ale ten kontakt trwał chwilę, bo w 55. trafił Florian Wirtz. A w doliczonym czasie do drugiej połowy, kiedy Hoffenheim grało w dziewiątkę (w 64. z boiska wyleciał Florian Grillitsch, a w 79. Stefan Posch - obaj za dwie żółte kartki), rzut karny wykorzystał jeszcze Lucas Alario.

Gattuso zablokował transfer Zielińskiego do europejskiego giganta! Gattuso zablokował transfer Zielińskiego do europejskiego giganta! "Polak jest dla niego kluczowy"

Bayer dzięki wygranej 4:1 przeskoczył Bayern w tabeli. Po 11. kolejkach ma 25 punktów, o jeden więcej od zespołu Flicka, który w następnej kolejce podejmie Wolfsburg. Bayer zagra wtedy na wyjeździe z FC Koeln. Oba mecze w środę o 20.30.