Bayern chce wykorzystać problemy Barcelony, ale 400 mln euro nie zapłaci

Mino Raiola zdradził, że Bayern probówał ściągnąć Matthijsa de Ligta do swojego klubu w 2019 roku. Jak jednak podkreśla "Mundo Deportivo", mistrzowie Niemiec zamierzali rok wcześniej ściągnąć go do klubu wraz z inną gwiazdą Ajaksu Amsterdam.

Jak przekazał "Mundo Deportivo", Bayern Monachium chciał w 2018 roku pozyskać z Ajaksu Amstedam dwóch czołowych zawodników - oprócz Matthijsa de Ligta, także Frenkiego de Jonga. Za tę dwójką mistrzowie Niemiec byli gotowi zapłacić 150 milionów euro. Transfer jednak nie doszedł do skutku, gdyż De Jong rok później postanowił przejść do FC Barcelony.

Zobacz wideo Wybieramy Ikonę Futbolu 2020 - plebiscyt Sport.pl

Władze Bayernu Monachium jednak nie przestały myśleć o transferze De Jonga. Według najnowszych doniesień, niemiecki klub kontaktował się już z agentem Holendra, aby poinformować go o możliwości dalszych rozmów. Według "Mundo Deportivo", Bayern nie zamierza płacić klauzuli, wynoszącej aż 400 milionów euro. 

"Absurdalne gole, głupie błędy" - legenda Barcelony bez litości dla swojego klubu

Działacze mistrzów Niemiec chcą jednak skorzystać z problemów Barcelony, która musi uporać się z kłopotami finansowymi. Dlatego Bayern jest gotów zaoferować "Dumie Katalonii" kwotę ok. 86 milionów euro, czyli tyle, ile Barca zapłaciła Ajaksowi za pozyskanie Holendra. Pytanie, czy transfery Marca Roci i Tiago Dantasa, czyli piłkarzy grających na tej samej pozycji, co de Jong, nie ostudziły zapału Bayernu na zakup 23-latka.

Więcej o: