Koniec negocjacji z "chciwą piranią". Bayern poddał się. Odda piłkarza wielkim rywalom za darmo

"Sport Bild" poinformował, że Bayern Monachium postanowił zakończyć rozmowy z Davidem Alabą dotyczące przedłużenia jego kontraktu. To oznacza, że 28-letni Austriak odejdzie po sezonie 2020/2021 z zespołu mistrzów Niemiec.

David Alaba jest związany z Bayernem Monachium tylko do końca sezonu 2020/2021. W ostatnich miesiącach trwały rozmowy dotyczące jego przedłużenia. Ten czas był bardzo gorący - Uli Hoeness nazwał nawet Piniego Zahaviego, agenta Austriaka, "chciwą piranią", nawiązując do stawianych przez niego warunków.

Zobacz wideo Wybieramy Ikonę Futbolu 2020 - plebiscyt Sport.pl

David Alaba odejdzie z Bayernu Monachium!

"Sport Bild" poinformował, że Bayern Monachium zakończył już rozmowy z Alabą. Tym samym stało się jasne, że 28-latek odejdzie z zespołu mistrzów Niemiec wraz z końcem sezonu. Co więcej, już w styczniu będzie mógł podpisać kontrakt z nowym zespołem, a zainteresowanych do ściągnięcia Austriaka nie brakuje.

Genialne zagranie Kevina De BruyneMieszanka Gerrarda, Beckhama, Xabiego, Davida Silvy, Lamparda i Pirlo. "Najlepszy" [IKONA FUTBOLU 2020]

Zdaniem niemieckich mediów, Alabą zainteresowani są FC Barcelona, Real Madryt, PSG i Chelsea. Sam Austriak chciałby przenieść się do Hiszpanii. Szanse na transfer do "Dumy Katalonii" będą jeszcze większe, jeśli prezydentem klubu zostanie Joan Laporta, prywatnie znajomy Zahaviego. Istnieje także szansa, że 28-latek mógłby trafić na Santiago Bernabeu, jednak tam problemem mogą okazać się finanse "Królewskich".

Więcej o: