Tak wyglądał pierwszy gol Krzysztofa Piątka. Szczęście było po stronie Polaka [WIDEO]

Krzysztof Piątek był bohaterem derbów Berlina. Polak zdobył dwa gole, a Hertha pokonała Union 3:1. Zobacz, jak Polak po raz pierwszy zaskoczył bramkarza rywali, Andreasa Luthe.

Piątek rozpoczął mecz na ławce rezerwowych, a na boisku pojawił się od początku drugiej połowy. W tym momencie Hertha remisowała 1:1 z Unionem po golu Pekarika i trafieniu Taiwo Awoniyi dla gości. Zespół Bruno Labbadii grał w liczebnej przewadze po czerwonej kartce dla Roberta Andricha z 24. minuty.

Krzysztof Piątek podczas meczu Polska - Ukraina na Stadionie ŚląskimKrzysztof Piątek trafi do wielkiego klubu już zimą? "Jest najgorętszym nazwiskiem"

Piątek odmienił losy derbów Berlina. Dublet Polaka

Od 74. minuty na Stadionie Olimpijskim w Berlinie rozpoczęło się Krzysztof Piątek show. Polak dostał piłkę od Dilrosuna, zrobił z nią obrót i uderzył, obijając piłkę o jednego z obrońców drużyny rywali, a ta wpadła do bramki obok bramkarza Unionu, Andreasa Luthego.

Zobacz pierwszą bramkę Piątka z Unionem:

Później polski napastnik trafił jeszcze raz do siatki, zaledwie trzy minuty po pierwszej bramce. Polak ma w tym sezonie trzy gole w Bundeslidze.

Dawid Kownacki strzelił pierwszego gola dla FortunyDawid Kownacki bohaterem Fortuny! Polak strzelił zwycięskiego gola

Hertha wygrała z Unionem 3:1. To dla niej drugie zwycięstwo w derbach stolicy Niemiec z rzędu. W maju tego roku pokonali rywali aż 4:0. Wtedy Piątek także wchodził na boisko z ławki, ale gola nie zdobył. Dzięki trzem zdobytym zespół ze stolicy Niemiec awansował na jedenaste miejsce w tabeli Bundesligi. Ma obecnie 11 punktów, Union ma ich 16 i pozostaje na szóstym miejscu, ale po weekendzie może spaść za Borussię Moenchengladbach.