Zachwyty nad Krzysztofem Piątkiem w niemieckich mediach! "Joker Piątek"

Krzysztof Piątek swoimi dwoma golami dał Hercie Berlin zwycięstwo 3:1 w derbach stolicy Niemiec z Unionem. Polak jest chwalony przez niemieckie media. - Był niezawodny w drugiej połowie - piszą o napastniku dziennikarze portalu "24matins.de".

Piątek wszedł na boisko po przerwie, gdy Hertha przegrywała 0:1 po golu Taiwo Awoniyiego. Od 23. minuty Union grał w "dziesiątkę" po czerwonej kartce dla Roberta Andricha. Jego wejście, za które wyleciał z boiska, jest nazywane przez niemieckich dziennikarzy faulem w stylu kung-fu. Większość pomija jednak brutalne przewinienie zawodnika Unionu i w swoich tekstach najwięcej uwagi poświęca Piątkowi.

Niemieckie media zachwycone "Doppelpackiem" Piątka! "Był niezawodny"

Najpierw dla Herthy trafił Peter Pekarik, ale od 74. minuty w ciągu trzech minut Krzysztof Piątek zdobył dwa gole i oczy wszystkich obserwujących mecz zwróciły się na niego. Dał przecież Hercie zwycięstwo 3:1 w arcyważnym meczu. - Na drugą połowę trener Bruno Labbadia wprowadził na boisko podwójne ofensywne wsparcie pod postacią Piątka i Dilrosuna. Presja na Union wzrosła, a Piątek w drugiej połowie okazał się niezawodny - relacjonował portal "24matins.de".

- Znad krawędzi do bycia bohaterem derbów: Krzysztof Piątek zdobył "Doppelpack", Union nie miał siły odpowiedzieć i Polak dał Hercie bardzo ważne zwycięstwo - pisze o wyczynie Piątka "FreiePresse". - Joker Piątek trafił dwa razy, a Unionowi pozostało zamartwianie się kontuzją Maxa Kruse - zauważają dziennikarze "Kickera".

- Cieszę się występem Piątka. Przyniósł to, czego było nam trzeba, nacisk na rywala i ciągłe zagrożenie zdobywania bramek. W przeciętnym meczu udało nam się ugrać trzy punkty - skomentował trener Bruno Labbadia po meczu.

Dla Piątka to odpowiednio drugi i trzeci gol w tym sezonie zdobyty dla Herthy, która wygrała pierwszy domowy mecz w obecnych rozgrywkach. Pierwszego zdobył na początku listopada w meczu z Augsburgiem w siódmej kolejce Bundesligi. Jego Hertha zajmuje obecnie jedenaste miejsce w ligowej tabeli z dorobkiem jedenastu punktów.