Dawid Kownacki bohaterem Fortuny! Polak strzelił zwycięskiego gola

Dawid Kownacki zdobył gola, którym dał zwycięstwo 3:2 swojej Fortunie Duesseldorf w meczu 2. Bundesligi z SV Darmstadt. Polak wszedł z ławki rezerwowych i trafił w samej końcówce spotkania.

Pierwsza połowa piątkowego spotkania Fortuny z Darmstadt zakończyła się bezbramkowym remisem. Po przerwie na prowadzenie wyszli goście po golu Serdara Dursuna w 51. minucie. Pięć minut później Fortuna wyrównała dzięki trafieniu Rouwena Henningsa. W 67. minucie sędzia podyktował rzut karny dla Darmstadt, który wykorzystał Tobias Kempe, ale minęło 10 minut i znów był remis, tym razem po golu Kenana Karamana dla drużyny z Duesseldorfu.

Gol Kownackiego znów na wagę zwycięstwa! Polak trafił na 3:2 w 89. minucie

Tuż po bramce na 2:2 na boisku pojawił się Dawid Kownacki, który zmienił Edgara Priba. W 89. minucie piłka trafiła pod nogi Polaka w polu karnym po zablokowanym strzale Kelvina Oforiego. Kownacki uderzył na bramkę Marcela Schuhena i pokonał bramkarza Darmstadt, dając swojej drużynie zwycięstwo w końcówce meczu.

To jego drugi gol w tym sezonie 2. Bundesligi po tym, jak w drugiej kolejce przeciwko Wuerzburger Kickers także strzelił po wejściu na boisko w drugiej połowie i dał Fortunie wygraną 1:0.

Drużyna z Duesseldorfu w tym momencie jest ósmą drużyną rozgrywek z dorobkiem 14 punktów po 10 meczach. Darmstadt zajmuje dwunaste miejsce z 12 punktami.