Łukasz Piszczek zdradza szczegóły rozmowy z Jerzym Brzęczkiem

- Dopóki gram profesjonalnie w piłkę, nie ma tematu. Potem? Kto wie. Najważniejsze zdanie ma tu selekcjoner - mówił dla meczyki.pl Łukasz Piszczek o ewentualnej pomocy sztabowi reprezentacji Polski. Wcześniej pojawiły się informacje, że zawodnik Borussii Dortmund mógłby dołączyć do sztabu Jerzego Brzęczka jeszcze przed mistrzostwami Europy w przyszłym roku.

Jak niedawno informował portal meczyki.pl, do sztabu reprezentacji Polski przed nadchodzącymi mistrzostwami Europy miałby dołączyć Łukasz Piszczek. W jakiej dokładnie roli? - Będzie doradzać selekcjonerowi i pracować z obrońcami. Powinien też być idealnym pomostem pomiędzy zawodnikami i trenerem. Piszczek może pojawić się już na marcowym zgrupowaniu kadry - wskazał dziennikarz portalu, Tomasz Włodarczyk. Piszczek od 10 lat jest zawodnikiem Borussii Dortmund. W listopadzie zeszłego roku zakończył karierę reprezentacyjną. W przyszłości chce zostać trenerem, więc praca z kadrą pomogłaby także i jemu. 

Zobacz wideo "To jest po prostu niemożliwe. Ja na miejscu Szczęsnego zrezygnowałbym z reprezentacji"

Piszczek o pomocy kadrze: "Dopóki gram profesjonalnie w piłkę, nie ma tematu"

- Rozmawiałem z Jerzym Brzęczkiem o takiej możliwości, ale to była tylko luźna rozmowa. Odbyła się dawno i na razie bez konkretów. Dopóki gram profesjonalnie w piłkę, nie ma tematu. Potem? Kto wie. Najważniejsze zdanie ma tu selekcjoner - stwierdził teraz Piszczek w rozmowie dla portalu meczyki.pl

Reprezentacja Polski trenowała we wtorek na Stadionie Śląskim przed środowym meczem z Ukrainą (20.45.).
W drużynie zabrakło Roberta Lewandowskiego, który dołączy do zespołu w porze kolacji. Jerzy Brzęczek zdradził, że w towarzyskim spotkaniu z Ukrainą postawi na młodych piłkarzy. Doświadczeni kadrowicze są szykowani na starcia z Włochami i Holandią w Lidze Narodów.
"To jest po prostu niemożliwe. Ja na miejscu Szczęsnego zrezygnowałbym z reprezentacji"

- Nie poruszaliśmy tematu, za co konkretnie bym odpowiadał, bo zwyczajnie zbyt krótko na ten temat rozmawialiśmy. Jeśli trener Brzęczek złożyłby mi oficjalną propozycję dołączenia do jego sztabu, wtedy będę poważnie się zastanawiał. Na razie to tylko teoria. Zobaczymy. Najważniejsze zdanie w tym temacie ma selekcjoner - dodał Piszczek

Reprezentacja Polski zagra w środę na Stadionie Śląskim z Holandią (g.20.45) w ramach Ligi Narodów. Dla piłkarzy trenera Jerzego Brzęczka ma być to okazja na zatarcie fatalnego obrazu po niedzielnym meczu z Włochami (0:2).
 - Mamy takie możliwości jakie mamy i z tego staramy się wyciągnąć maksimum. To rzecz jasna nie oznacza, że jestem nieomylny. Z zadań, jakie przede mną postawiono na razie się wywiązuję - mówił we wtorek w Chorzowie Brzęczek. Spotkaniem z Holandią kadra zakończy reprezentacyjny sezon.
Wielkie zmiany w reprezentacji Polski! Odchodzi kluczowa postać sztabu. Łukasz Piszczek w nowej roli!

Sztab kadry Brzęczka przed mistrzostwami Europy ma się również poszerzyć o kilku nowych analityków. Z drużyną narodową ma się zaś rozstać psycholog Damian Salwin. Selekcjoner i nasi reprezentanci czekają teraz na 7 grudnia. Tego dnia odbędzie się losowanie eliminacji mundialu 2022. Polska losowana będzie z drugiego koszyka.

Więcej o: