Zaskakujący kierunek transferu Alaby? Bayern coraz bliżej utraty gwiazdy

David Alaba po zakończeniu obecnego sezonu prawdopodobnie odejdzie z Bayernu Monachium. Wciąż jednak nie wiadomo, do jakiego trafi klubu. Z listy zainteresowanych wypadła m.in. Chelsea.

Umowa Davida Alaby wygasa już latem 2021 r. Najbliższe tygodnie to więc ostatni moment, żeby ją przedłużyć, w przeciwnym razie piłkarz już od stycznia będzie mógł rozmawiać oficjalnie z nowym pracodawcą. Ale negocjowanie nowej umowy Alaby ciągnie się w nieskończoność. I w niezbyt przyjemnych okolicznościach. Honorowy prezes Bayernu Monachium Uli Hoennes nazwał nawet agenta Alaby Piniego Zahaviego "chciwą piranią", a prezes klubu, Herbert Hainer jakiś czas temu oświadczył, że oferta Bayernu została wycofana.

Zobacz wideo "Jak zobaczyłem twarz Kloppa, zrobiło mi się smutno" [SEKCJA PIŁKARSKA #74]

Legenda Bayernu zachwycona Robertem Lewandowskim! Legenda Bayernu zachwycona Robertem Lewandowskim! "To już nie tylko topowy napastnik"

Nagły zwrot w sprawie Alaby. Kolejny klub wykreślony z listy zainteresowanych

Po tym, jak ogłoszone zostało wspomniane wycofanie oferty, media zaczęły wymieniać kluby, do których może przenieść się Austriak. Jednym z nich był Chelsea FC. Jak się jednak okazuje, temat przenosin do zespołu "The Blues" upadł, zanim tak naprawdę zdążył się rozwinąć.

- Na 95 proc. Alaba nie zostanie zawodnikiem Chelsea - poinformował Max Bielefeld, ekspert transferowy telewizji Sky. Zresztą nie tylko Chelsea, ale i sam Alaba miał stracić zainteresowanie wzmocnieniem drużyny Franka Lamparda.

Robert Lewandowski strzela gola w meczu VfB Stuttgart - Bayern MonachiumOgień! Tak Niemcy ocenili Roberta Lewandowskiego. Zbyt mocne

Wszystko wskazuje na to, że Alaba dokończy sezon w Bayernie, a klub zmieni dopiero po jego zakończeniu. Wciąż nie wiadomo jednak, gdzie się przeniesie. W ostatnim czasie informowano, że pozyskaniem piłkarza zainteresowana jest FC Barcelona. Temat jednak, jak w przypadku Chelsea, się nie rozwinął. 

Więcej o: