Zmasowany atak na Krzysztofa Piątka. Niemcy, Włosi. "To jego wina"

Krzysztof Piątek został surowo oceniony przez włoskiego dziennikarza Marco Pasotto, który na łamach "Bilda" wypunktował słabe strony polskiego napastnika. - To w dużej mierze jego wina, że nie został w Serie A. Fani dedykowali mu piosenki, a on najwyraźniej uważał, że jest najlepszy - powiedział Włoch.

Nagonka na Piątka trwa. Zaledwie jeden dzień po artykule nt. Polaka w "Bildzie", który informował, że napastnik może w styczniu odejść z Herthy, w niemieckiej gazecie pojawił się kolejny tekst poświęcony reprezentantowi Polski pt. "Dlaczego Hertha nie funkcjonuje z Piątkiem?".

Zobacz wideo Manuel Neuer przeszedł samego siebie! Klasa kosmiczna [ELEVEN SPORTS]

Griezmann przerwał milczenie! Tak traktuje go Leo Messi. Griezmann przerwał milczenie! Tak traktuje go Leo Messi. "Zauważam to każdego dnia"

Miażdżąca krytyka Piątka ze strony włoskiego dziennikarza. "Nie jest w pełni dojrzały"

Marco Pasotto z "La Gazzetta dello Sport" wypowiedział się na łamach "Bilda" i skrytykował Polaka, punktując jego słabe strony. W artykule zarzuca Piątkowi m.in. brak dojrzałości i określa jego charakter jako introwertyczny. Włoch dał napastnikowi Herthy radę. - Piątek powinien obejrzeć kilka meczów Zlatana Ibrahimovicia. Ma 39 lat, dużo biega i  bardzo pracuje dla innych - stwierdził Włoch.

- Napastnik potrzebuje trenera, który do niego przemówi. Labbadia potrafi do niego dotrzeć, ale nie zmieni całkowicie systemu, oczekuje sporo ruchu z jego strony. To był też punkt sporny w Mediolanie. Z Gennaro Gattuso jego gra funkcjonowała, z Marco Giampaolo już nie - wskazał Włoch.

- Jest dobrym napastnikiem, ale nie świetnym. Jeżeli niczego nie zmieni, pozostanie piłkarzem nie w pełni ukształtowanym. Nie jest w pełni dojrzały. To w dużej mierze jego wina, że nie został w Serie A. Fani dedykowali mu piosenki, a on najwyraźniej uważał, że jest najlepszy - kontynuował włoski dziennikarz.

- Z treningów dochodziły sygnały, że coraz częściej narzekał i obwiniał innych, zamiast pracować nad sobą. Wycofał się, stał się bardziej introwertyczny - zakończył Pasotto.

Piątek był jednym z najgorszych piłkarzy Herthy z Borussią. "Wygrał zaledwie 27 proc. pojedynków"

Piątek nie wykorzystał w sobotę szansy, którą dostał od Bruno Labbadii w pierwszym składzie zespołu ze stolicy Niemiec. Stało się tak na skutek kontuzji Jhona Cordoby, który wróci do gry dopiero w styczniu Hertha Berlin przegrała z Borussią Dortmund aż 2:5 w Bundeslidze, a polski napastnik był jednym z najgorszych piłkarzy na murawie. - Piątek nie oddał ani jednego strzału przeciwko BVB, miał najmniej kontaktu z piłką (33) i wygrał zaledwie 27 proc.pojedynków, najmniej ze wszystkich w swoim zespole - napisał "Bild".

Szczęsny robi sobie żarty przed meczem LM. Ciekawe, jak zareagował trenerSzczęsny robi sobie żarty przed meczem LM. Ciekawe, jak zareagował trener

Piątek jest piłkarzem zespołu ze stolicy Niemiec od stycznia, kiedy przyszedł z Milanu za 24 mln euro. W bieżącym sezonie Bundesligi polski napastnik w ośmiu spotkaniach strzelił jednego gola i dołożył dwie asysty. Hertha Berlin w następnej kolejce zagra na wyjeździe z Bayerem Leverkusen. W tabeli Bundesligi zespół Piątka jest na 13. miejscu z zaledwie siedmioma punktami na koncie. Ma tylko cztery "oczka" przewagi nad strefą spadkową.

Więcej o: