Manuel Neuer przeszedł samego siebie! Klasa kosmiczna [WIDEO]

Manuel Neuer swoimi interwencjami w meczu Bayernu Monachium z Werderem Brema (1:1) udowodnił, że jest jednym z najlepszych bramkarzy świata!

W 15. minucie spotkania goście wyprowadzili atak, po którym Manuel Neuer popisał się dwiema kapitalnymi obronami w ciągu kilku sekund - najpierw instynktownie nogą odbił piłkę po strzale Josha Sargenta, a następnie ręką wybił piłkę po uderzeniu Ludwiga Augustinssona. - Klasa światowa, klasa kosmiczna - zachwycał się komentujący spotkanie w Eleven Sports Tomasz Zieliński.

Zobacz kapitalne obrony Manuela Neuera:

Jak się chwilę później okazało, Sargent był na spalonym (co sędzia zauważył), ale to w niczym nie umniejsza zasługom Neuera. 34-letni bramkarz od dłuższego czasu znajduje się w znakomitej dyspozycji, dzięki której jest jednym z najlepszych bramkarzy świata. W tym sezonie puścił 17 goli w 12 meczach i zachował trzy czyste konta, ale gdyby nie takie obrony, Bayern puszczałby jeszcze więcej bramek.

Ostatecznie Bayern zremisował 1:1 (gole Kingsleya Comana i Maximiliana Eggesteina), a Neuer uratował swoich kolegów również pod koniec spotkania, gdy w 86. minucie obronił strzał Josha Sargenta. Bawarczycy mają 19 pkt po ośmiu meczach i wyprzedzają o jeden punkt drugi Bayer Leverkusen oraz o trzy punkty trzeci RB Lipsk - jeśli ten jednak pokona Eintracht Frankfurt (sobota, 18:30), zrówna się z Bayernem liczbą punktów.

Marcin Najman ostro odpowiedział Zbigniewowi Bońkowi na TwitterzeZbigniew Boniek kpi z Marcina Najmana i nadał mu nowy przydomek