Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Pięciokrotny zwycięzca Ligi Mistrzów zachwycony Lewandowskim! "Najwyższy możliwy poziom"

Robert Lewandowski został wybrany najlepszym zawodnikiem 2020 roku przez portal goal.com. Polskiego napastnika pochwalił Clarence Seedorf, była gwiazda m.in. AC Milanu. - Lewandowski gra na najwyższym możliwym poziomie - powiedział Holender.

Robert Lewandowski zbiera kolejne laury. Po wygraniu plebiscytu dziennika "AS" i Stowarzyszenia Europejskich Mediów Sportowych został również doceniony przez goal.com. Angielski portal przyznał Polakowi miano najlepszego zawodnika na świecie w 2020 roku!

Zobacz wideo Kapitalne zachowanie Lewandowskiego! Zobacz gola z Borussią Dortmund [ELEVEN SPORTS]

Robert Lewandowski mówi, że może grać do 40. roku życia - i kto by się z tym kłócił? W wieku 32 lat Polak osiągnął optymalny poziom. Napastnik strzelił oszałamiającą liczbę 55 bramek w 47 meczach i razem z Bayernem Monachium zdobył potrójną koronę, kończąc jako najlepszy strzelec w Bundeslidze, Pucharze Niemiec i Lidze Mistrzów - napisano w uzasadnieniu na portalu goal.com.

Quebonafide i Robert LewandowskiLewandowski otrzymał nietypowy prezent od Quebonafide. "Zasłużyłeś na prawdziwą"

Seedorf: Lewandowski gra na najwyższym możliwym poziomie

Z nagrodą przyznaną Lewandowskiemu zgadza się zdecydowanie Clarence Seedorf, pięciokrotny zwycięzca Ligi Mistrzów. - Trzeba przyznać, że Lewandowski gra na najwyższym możliwym poziomie. I nie chodzi tu tylko o jego bramki. Jego występy są kompletne - podkreślił Holender.

- Wie, jak utrzymać się przy piłce, potrafi asystować i, co oczywiste, strzelać bramki. Ciężko pracuje dla drużyny, potrafi znaleźć dla siebie wolną przestrzeń. Jego gra jest kompletna. Może być niedoceniany w niektórych aspektach gry, ale każdy, kto ma pojęcie o piłce, potrafi to wszystko dostrzec. Osobiście uważam go za absolutną czołówkę - dodał Seedorf.

- Gdy wygrywasz Ligę Mistrzów w takim stylu, w jakim zrobił to Bayern, to trudno wyobrazić sobie ten styl bez Lewandowskiego. Od pierwszego do ostatniego meczu był kluczowym zawodnikiem. On jest w niesamowitej dyspozycji od trzech-czterech lat, jeśli nawet nie dłużej - zakończył były piłkarz m.in. AC Milanu, Realu Madryt czy Ajaksu Amsterdam.