Kibice oburzeni ceną dostępu do nowej platformy, która pokaże Bundesligę. "To przesada"

Wiadomo, ile kibice będą musieli zapłacić za dostęp do Bundesligi na nowej platformie NENT. "To przesada", "Dziękuję, nie skorzystam" - denerwują się widzowie.

Nordic Entertainment Group (NENT Group) poinformował, że od przyszłego sezonu - za pośrednictwem platformy Viaplay - będzie pokazywał Bundesligę w Polsce. Dziś transmitują tę ligę stacje Eleven Sports i Canal Plus. Ale nowa grupa pochwaliła się zakupieniem ekskluzywnych praw. Wiadomo, ile ma kosztować nowa usługa.

Zobacz wideo W Bundeslidze zaraz po Lewandowskim mówi się o Gikiewiczu. Jego się chwali

Krzysztof Piątek podsycił spekulacje transferoweKrzysztof Piątek zaskoczył kibiców wymownym zdjęciem i podsycił spekulacje transferowe

Ile kibice zapłacą za Bundesligę w NENT Group?

Na stronie internetowej skandynawskiej platformy widnieją informacje, że miesięczny koszt dostępu do streamów NENT wynosi 7,5 euro (lub 34 zł). Dla porównania wykup Eleven Sports, gdzie z piłkarskich lig można oglądać m.in: Bundesligę, La Liga, Serie A, ligę portugalską, czy FA CUP - wynosi 15,9 zł za miesiąc. Cena NENT nie podoba się kibicom. "Przesada!", "Strata Bundesligi przez Eleven to jest jakaś katastrofa. Tylko w necie? Dziękuję, nie skorzystam" - to tylko część komentarzy znalezionych w sieci.

- Wejście na polski rynek ma być częścią szerszej ekspansji zagranicznej Viaplay. NENT Group zapowiada, że wiosną przyszłego roku platforma pojawi się w Litwie, na Łotwie i w Estonii, a pod koniec przyszłego roku w USA. Natomiast do 2023 roku ma zadebiutować na kolejnych pięciu rynkach. Koncern planuje, że do końca 2025 roku Viaplay poza Skandynawią pozyska 4,5 mln subskrybentów. Natomiast w krajach skandynawskich chce mieć wtedy ok. 6 mln płacących  użytkowników, dwa razy więcej niż obecnie. Na koniec września Viaplay miała 2,81 mln subskrybentów, wobec 2,15 mln rok wcześniej. Do końca br. ma osiągnąć poziom 3 mln - czytamy na portalu wirtualnemedia.pl.

Lewandowski jak maszyna! Polak deklasuje wszystkich rywali w EuropieLewandowski jak maszyna! Polak deklasuje wszystkich rywali w Europie

Więcej o: