Nowa platforma wchodzi do Polski! Kupiła ekskluzywne prawa do Bundesligi

Nordic Entertainment Group (NENT Group) poinformował, że od przyszłego sezonu - za pośrednictwem platformy Viaplay - będzie pokazywał Bundesligę w Polsce. Dziś transmitują tę ligę stacje Eleven Sports i Canal Plus. Ale nowa grupa pochwaliła się zakupieniem ekskluzywnych praw i - według naszych informacji - na dziś wszystko wskazuje, że poza platformą Viaplay należącą do NENT, ligi niemieckiej polscy kibice nie zobaczą nigdzie indziej.

"Nordic Entertainment Group (NENT Group), wiodąca w Skandynawii firma zajmująca się streamingiem, wykupiła wyłączne prawa do transmitowania meczów Bundesligi i 2. Bundesligi w Polsce" - czytamy na oficjalnej stronie internetowej NENT. Grupa zawarła umowę z Bundesliga International, spółką zależną DFL (Deutsche Fusball Liga). Kontrakt będzie obowiązywał od sezonu 2021/22 do sezonu 2024/25. 

Zobacz wideo

Koniec Bundesligi w TV? Nowe rozdanie 

Do tej pory mecze Bundesligi były pokazywane w Eleven Sports i Canal+ Sport. Kontrakt z 2017 wygasa z końcem obecnego sezonu. Po nim zacznie się nowe rozdanie, w którym mecze Bundesligi będą dostępne tylko w internetowym streamingu. Zawsze jest możliwy jakiś zwrot akcji, tak jak kiedyś w przypadku ligi hiszpańskiej, do której prawa na Polskę kupił BeIN Sports, a potem odsprzedał je Eleven. Ale na dziś nic takiej zmiany scenariusza nie zapowiada.

Bundesliga ma na najbliższe lata zniknąć z telewizji. Gdzie w takim razie będzie można oglądać mecze Bayernu Monachium, Borussii Dortmund, gole Roberta Lewandowskiego i Krzysztofa Piątka?

NENT wprowadzi do Polski platformę streamingową Viaplay. Platforma przypominać będzie Netflix. Zamiast seriali i filmów, będzie jednak pokazywać sport na żywo. Poza ligą niemiecką oferować będzie także m.in. rozgrywki lig skandynawskich.

- Prawa do Bundesligi należą do najlepszych praw sportowych w Polsce. Ta umowa pokazuje, jakie mamy ambicje związane z Viaplay. Naszym celem jest zajęcie wiodącej pozycji w Polsce. Wizją NENT Group jest zostanie wiodącą europejską firmą zajmującą się transmisją strumieniową. Polscy widzowie mogą spodziewać się ciekawej i niedrogiej usługi - powiedział Anders Jensen, prezes i dyrektor generalny NENT Group.

Na temat pozyskania praw przez NENT wypowiedział się też dyrektor generalny Bundesligi. - Kibice sportu w Polsce są mocno zaangażowani w rozwój Bundesligi. Przez lata rozwijała się ona dzięki licznym polskim piłkarzom pierwszej klasy, takim jak Jan Furtok, Jakub Błaszczykowski, Łukasz Piszczek i oczywiście Robert Lewandowski - przyznał Robert Klein. - Nasza współpraca z NENT Group rośnie w siłę i cieszymy się, że Bundesliga będzie jedną z najważniejszych ofert Viaplay. Umowa ta gwarantuje, że kibice w Polsce będą mogli cieszyć się światowej klasy niemiecką piłką nożną, zarówno w domu, jak i w podróży, za pośrednictwem fantastycznego serwisu streamingowego NENT Group - dodał.

Więcej o:
Copyright © Agora SA