Bayern Monachium może zatrzymać kluczowego zawodnika. Chce zostać

Jerome Boateng może podpisać nowy kontrakt z Bayernem Monachium. Zdaniem niemieckich mediów obrońca chce zostać na dłużej w klubie m.in. dzięki współpracy z Hansim Flickiem.

Aktualny kontakt Jerome'a Boatenga w Bayernie Monachium wygasa z końcem czerwca 2021 roku. W poprzednich okienkach transferowych media informowały o próbie sprzedaży 32-latka ze względu na jego słabszą dyspozycję oraz kończącą się umowę. Według portalu "Sport1.de" niemiecki piłkarz wyraził jednak chęć pozostania w drużynie mistrza Niemiec na dłużej.

Zobacz wideo Krychowiak zamknięty w podmoskiewskim lesie. "W tym miesiącu byłem 2-3 razy w domu" [SEKCJA PIŁKARSKA #70]

Jerome Boateng może zostać w Bayernie Monachium

Portal "Sport1.de" zaznacza, że głównym czynnikiem wpływającym na chęć dalszej gry w Bayernie Monachium jest Hansi Flick. - Jesteśmy otwarci na rozmowy w sprawie kontraktu. Przyszłość jest ekscytująca. Nie możemy doczekać się rozmów z władzami Bayernu. Jerome [Boateng - przyp. red.] czuje się tu jak w domu. Zespół jest niesamowicie skoncentrowany i profesjonalny. To wszystko odpowiada naszym żądaniom - powiedział w rozmowie z "Sport1.de" agent obrońcy. 

Jerome Boateng występuje w Bayernie Monachium od 2011 roku. Łącznie rozegrał 322 spotkania, w których strzelił dziewięć goli oraz zanotował 24 asysty. W niemieckim klubie dziewięciokrotnie zdobywał mistrzostwo Niemiec, pięć razy triumfował w Pucharze Niemiec i Superpucharze Niemiec. Dodatkowo dwukrotnie wznosił puchar Ligi Mistrzów. W 2016 roku 32-letni obrońca został wybrany piłkarzem roku w Niemczech. 

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.