Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Piszczek w dziesiątce wszech czasów Bundesligi! Dołączył do Lewandowskiego

Dzięki weekendowemu występowi w meczu Borussii Dortmund z Arminią Bielefeld (2:0) Łukasz Piszczek awansował do TOP10 obcokrajowców z największą liczbą występów w Bundeslidze. Obrońca w rankingu znajduje się tuż za Robertem Lewandowskim.

Cztery minuty - tyle trwał występ Łukasza Piszczka w sobotnim meczu 6. kolejki niemieckiej ekstraklasy, w którym Borussia Dortmund pokonała na wyjeździe Arminię Bielefeld (2:0). Były reprezentant Polski w końcówce meczu zmienił Matsa Hummelsa, zapisując się w ten sposób w historii Bundesligi.

Zobacz wideo Leśnodorski: Lech ma 300 mln zł przewagi nad Legią. Teraz albo nigdy [SEKCJA PIŁKARSKA #69]

Łukasz Piszczek w barwach BVBPiszczek doceniony w Niemczech w wyjątkowy sposób. "Zasłużyłeś na miano legendy"

Łukasz Piszczek przeszedł do historii. Polak w TOP10 Bundesligi

Wspomniany czterominutowy występ dał Piszczkowi miejsce wśród dziesięciu obcokrajowców z największą liczbą występów w najwyższej klasie rozgrywkowej w Niemczech. 10. miejsce Polak dzieli wraz z Olem Bjoernmosem, Duńczykiem, który w latach 1966-1977 grał w Werderze Brema i Hamburgerze SV.

W dotychczasowej karierze Piszczek zagrał w 323 meczach ligowych. 35-latek w rankingu znajduje się tuż za plecami Roberta Lewandowskiego, który obecnie ma na koncie 326 meczów. Wiadomo jednak, że ze względu na obecną sytuację w klubach, szybciej dorobek powiększał będzie właśnie Lewandowski.

Z czołówki obcokrajowców z największą liczbą występów w Bundeslidzie dorobek poza Piszczkiem i Lewandowskim może zresztą powiększyć tylko jeden gracz - Vedad Ibisević z Schalke. Inni w większości zakończyli już kariery. Jeden z nich, Rafinha, gra natomiast w greckim Olympiakosie.

Obcokrajowcy z największą liczbą występów w Bundeslidze:

  1. Pizarro – 490
  2. Naldo – 358
  3. Halil Altintop, Lewan Kobiaszwili – 351
  4. Vedad Ibisević – 343
  5. Ze Roberto – 336
  6. Rafinha – 332
  7. Sergej Barbarez – 330
  8. Lewandowski – 326
  9. Łukasz Piszczek, Ole Bjoernmose – 323

Łukasz PiszczekŁukasz Piszczek zrezygnował z funkcji wicekapitana. Obrońca zdradził powód