"Bild": Legendarny Gerd Mueller powoli umiera

Gerd Mueller, którego rekord 40 goli strzelonych w jednym sezonie Bundesligi od lat próbuje pobić Robert Lewandowski, jest w coraz gorszym stanie. Jak informuje "Bild", 74-latek powoli umiera. Od kilku miesięcy znajduje się na oddziale intensywnej terapii.

68 goli w 62 meczach w barwach reprezentacji Niemiec. 398 bramek w 453 występach w Bayernie Monachium. Mistrzostwo Europy z 1972 r. i mistrzostwo świata dwa lata później. Kilka rekordów, w tym ten z 40 golami w jednym sezonie Bundesligi - lista osiągnięć Gerda Muellera jest bardzo długa. Słynny "Bomber der Nation" to nie tylko jeden z najlepszych piłkarzy w historii niemieckiego futbolu, ale i legenda światowej piłki.

Zobacz wideo Leśnodorski: Lech ma 300 mln zł przewagi nad Legią. Teraz albo nigdy [SEKCJA PIŁKARSKA #69]

Hoeness wskazał słabość Roberta Lewandowskiego i wskazał wzór. Hoeness wskazał słabość Roberta Lewandowskiego i wskazał wzór. "Nie ma tego co on"

Gerd Mueller w coraz gorszym stanie. Powoli umiera

Mueller choruje poważnie od kilku lat. Jeszcze na początku roku Niemiec, który we wtorek skończy 75 lat, był w stanie, który pozwalał mu na przebywanie z najbliższymi, choćby z odwiedzającą go żoną. Wszystko zmieniła jednak pandemia koronawirusa. Mueller został odcięty od resztek normalnego życia, co w konsekwencji pogorszyło jego stan.

Według relacji dziennikarzy "Bilda", a także żony Muellera, z niemiecką legendą właściwie nie ma już kontaktu. - Cały czas leży w łóżku. W ciągu dnia tylko na chwilę otwiera oczy - zdradza Uschi Mueller.

<br><br>17 maja 1974 r., Bruksela. <b>Gerd Mueller</b> strzela głową dla <b>Bayernu Monachium</b>. Heraldo Becerra nie zdołał go powstrzymać. To powtórka finału Pucharu Europy sprzed dwóch dni - wtedy Bayernowi udało się wyrównać tuż przed końcem dogrywki, co wiązało się z koniecznością rozegrania dodatkowego meczu. Tym razem <b>Bayern pokonał Atletico Madryt aż 4:0</b> i zdobył swój pierwszy Puchar Europy. Po dwie bramki zdobyli Mueller i Uli Hoeness.<br><br>Bayern został pierwszym niemieckim klubem, który zwyciężył w rozgrywkach. Podobnie jak wcześniej Ajax, wygrał go potem trzy razy z rzędu. Kilka tygodni po tym finale, Mueller strzelił też zwycięskiego gola w finale MŚ, w którym RFN pokonała Holandię 2:1Rekord Gerda Muellera i "Wielki Inkwizytor". Dla Bundesligi to był sezon hańby. Straciła prawie milion widzów!

 - Gdy Lewandowski wchodził w świat Bayernu, Mueller zaczął z niego znikać. Nigdy nie porozmawiali o golach i życiu, nigdy nie zagrają w tenisa. Mueller jest, ale jakby go nie było. A w jego historii przewija się to, co w Bayernie najlepsze i najgorsze - pisał o legendarnym zawodniku dziennikarz Sport.pl, Paweł Wilkowicz.

Gerd MuellerLewandowski nigdy nie porozmawiał z Muellerem. "W średniowieczu podejrzewaliby go o czary"

Muellera choruje na Alzheimera. W specjalnym ośrodku, w którym ma zagwarantowaną stałą opiekę, przebywa od pięciu lat. Zakwalifikowano go jako pacjenta paliatywnego. Oznacza to, że lekarze starają się łagodzić objawy jego choroby, mając świadomość tego, że mężczyzna powoli umiera.

Więcej o: