Robert Lewandowski poza kadrą Bayernu na mecz z FC Koeln! Pierwsza taka sytuacja od dwóch lat

Robert Lewandowski nie zagra w sobotę w wyjazdowym meczu z FC Koeln - wynika z informacji Sport.pl. Polski napastnik został w Monachium, jest zdrowy, ale ma zregenerować się przed meczem Ligi Mistrzów z RB Salzburg. To pierwsza taka sytuacja od przeszło dwóch lat.

10 goli w pięciu meczach - to dorobek Roberta Lewandowskiego na początku obecnego sezonu Bundesligi. Polak zagrał łącznie 367 minut w lidze, gole w niej strzela ostatnio średnio co 37 minut. Ale kumulacja meczów - w Bundeslidze, Lidze Mistrzów, reprezentacji - jest tej jesieni tak wielka, że w ten weekend Lewandowski ma odpocząć. Nie znajdzie się w kadrze Bayernu na wyjazdowy mecz z FC Koeln.

Robert Lewandowski nie zagra w meczu z FC Koeln. Polak dostał wolne od trenera

Absencja Lewandowskiego nie wynika z choroby ani kontuzji. To tylko prewencja. Lewandowski z każdym kolejnym rokiem kariery coraz mocniej dba o regenerację. Ostatnio zaskoczył wszystkich, gdy w meczu, w którym strzelił hat-tricka, poprosił o zmianę. Ma zmiennika w postaci Erica Maxima Choupo-Motinga i postanowił z tego korzystać. - Każde pół godziny mniej grania, gdy masz mecze co trzy dni i chcesz utrzymać wysoki poziom, znaczy bardzo wiele - mówił Lewandowski, tłumacząc tę zmianę.

Zdjęcie Lewandowskiego robi furorę w sieci. Zdjęcie Lewandowskiego robi furorę w sieci. "Oto moja historia"

Choupo-Motinga zobaczymy na boisku także w sobotę. To on najprawdopodobniej wyjdzie w pierwszym składzie Bayernu, skoro trener Hansi Flick dał wolne Lewandowskiemu. Polak ma odpocząć i odzyskać siły na kolejny mecz Ligi Mistrzów - we wtorek Bawarczycy zagrają na wyjeździe z RB Salzburg.

Hansi Flick skomentował kolejny mecz bez gola Lewandowskiego. Hansi Flick skomentował kolejny mecz bez gola Lewandowskiego. "To bardzo ważne"

Lewandowski ostatnie spotkanie ligowe bez kontuzji czy zawieszenia za kartki opuścił ponad dwa lata temu. We wrześniu 2018 roku nie zagrał w meczu z Augsburgiem, zremisowanym przez Bayern 1:1.