Borussia rozbiła Schalke w derbach Westfalii. Klub Piątka znów z porażką

Borussia Dortmund pokonała 3:0 Schalke w derbach Westfalii rozegranych w 5. kolejce Bundesligi. Krzysztof Piątek wszedł w końcówce spotkania Herthy z RB Lipsk.

W pierwszej połowie goli na Signal Iduna Park nie było. Borussia Dortmund wyszła na prowadzenie w 55. minucie po golu Manuela Akanjiego. Sześć minut później prowadzenie gospodarzy podwyższył Erling Haaland. W 78. minucie wynik meczu ustalił Mats Hummels. Całe spotkanie na ławce rezerwowych przesiedział Łukasz Piszczek.

Po pięciu kolejkach Bundesligi Schalke zajmuje przedostatnie miejsce z zaledwie punktem na koncie. Borussia Dortmund ma zaś 12 punktów i zajmuje trzecią pozycję.

Porażka Herthy, kilka minut Piątka

Zespół Luciena Favre'a traci punkt do prowadzącego w tabeli RB Lipsk. Lider tabeli w sobotę pokonał u siebie Herthę Belin 2:1. Goście objęli prowadzenie w 8. minucie dzięki bramce Jhona Cordoby. Trzy minuty później do wyrównania doprowadził Dayot Upamecano.

Decydujący gol padł w 77. minucie. Strzelił go Marcel Sabitzer z rzutu karnego. Hertha kończyła mecz w osłabieniu po tym, jak w 50. minucie, za drugą żółtą kartkę, z boiska wyleciał Deyoraiso Zeefuik. Co ciekawe Holender wszedł na boisko zaraz po przerwie, zmieniając Petra Pekarika. Krzysztof Piątek rozegrał tylko kilka minut, zmieniając w 84. minucie Cordobę. Berlińczycy zajmują dopiero 15. pozycję w tabeli z trzema punktami na koncie.

W sobotę znakomity mecz rozegrał Bayern Monachium, który pokonał u siebie Eintracht Frankfurt 5:0. Hat-trickiem popisał się Robert Lewandowski, a po jednym golu dołożyli Leroy Sane i Jamal Musiala.