Największe straty Bayernu w historii! "Nie wiem, jak długo przetrwa piłka nożna"

Mistrzostwo i Puchar Niemiec, Liga Mistrzów, a także Superpuchar Europy - Bayern Monachium, pod względem sportowym rok 2020 może zaliczyć do udanych. Ale tylko pod tym. Przez pandemię koronawirusa monachijczycy zanotują największą stratę finansową w historii.

100 mln euro - nawet tyle może wynieść strata finansowa Bayernu Monachium w tym sezonie. Dołek, w jaki klub wpadł przez pandemię koronawirusa, zasypany nie zostanie nawet dzięki zdobyciu mistrzostwa i Pucharu Niemiec, a także Ligi Mistrzów i Superpucharu Europy.

Zobacz wideo Kosmiczne pieniądze dla Lecha Poznań! Legia może o tym marzyć. [SEKCJA PIŁKARSKA #66]

Czegoś takiego dotąd nie było. To największa strata finansowa Bayernu

Finansowe straty Bayernu spowodowane są, rzecz jasna, przerwą w rozgrywkach, a także grą bez kibiców na trybunach. Każde domowe spotkanie bez fanów to strata około 4 mln euro. Do tego dochodzi jeszcze szereg innych rzeczy.

Szef najlepszego niemieckiego klubu, Karl-Heinz Rummenigge przyznał jednak, że monachijczycy ze stratą sobie poradzą. - W przeszłości nasze zyski lokowaliśmy w banku. Teraz nam to pomoże - przyznał w rozmowie z "Bildem".

I dodał, martwiąc się o losy piłki nożnej w czasach pandemii: Na stadionach nie ma atmosfery, nie ma emocji. Nie wiem, jak długo w taki sposób przetrwa piłka nożna.

Masz ciekawy temat związany ze sportem? Wiesz o czymś, co warto nagłośnić? Chcesz zwrócić uwagę na jakiś problem? Napisz do nas: sport.kontakt@agora.pl

Przeczytaj także:

Więcej o: