Nie tylko Lewandowski. Dwóch Polaków w jedenastce kolejki! Gikiewicz otarł się o "weltklasse"

Robert Lewandowski i Rafał Gikiewicz znaleźli się w najlepszej jedenastce 3. kolejki Bundesligi. Magazyn "Kicker" docenił występy Polaków - pierwszy z nich zachwycił znakomitymi interwencjami w starciu z Wolfsburgiem (4:3), a drugi w pojedynkę poprowadził Bayern do zwycięstwa w meczu z Herthą (4:3), strzelając cztery gole. - Gikiewicz masterclass - piszą o polskim bramkarzu zagraniczni kibice. Jego grę doceniają także niemieckie media.

To był udany weekend dla Polaków grających w Niemczech. Robert Lewandowski strzelił cztery gole w wygranym przez Bayern Monachium 4:3 meczu z Herthą Berlin, a Rafał Gikiewicz popisał się świetnymi interwencjami w starciu jego Augsburga z Wolfsburgiem (0:0). Grą pierwszego zachwycone są niemieckie media. Drugi również zasłużył na duże pochwały. Obaj znaleźli się w najlepszej jedenastce kolejki. Gikiewicz zrobił to po raz drugi w trzecim występie w nowej drużynie.

Gikiewicz zachwyca w Bundeslidze. "Znów był ostoją Augsburga"

Gikiewicz, który w jedenastce kolejki znalazł się w tym sezonie po raz drugi, swoją grą w niedzielnym spotkaniu wyjazdowym zapracował na pochwały i dobre oceny. "Znów był ostoją Augsburga" - pisze augsburger-allgemeine.de. "Po raz pierwszy został sprawdzony w 6. minucie. Po strzale Weghorsta świetnie odbił piłkę. W 53. minucie obronił uderzenie Mehmediego" - dodaje serwis, który grę 32-latka ocenił na "2", gdzie "1" oznacza klasę światową.

Pod wrażeniem gry Gikiewicza są także zagraniczni kibice. "Gikiewicz masterclass" - napisał na Twitterze jeden z nich, przypominając przy okazji, że niedzielny mecz był już drugim, zakończonym przez Gikiewicza z czystym kontem (na trzy możliwe).

Gikiewicz jest piłkarzem Augsburga od lipca bieżącego roku. Wcześniej występował m.in. w Unionie Berlin, SC Freiburg i Eintrachcie Frankfurt. Z drużyną prowadzoną przez Heiko Herrlicha Polak zajmuje obecnie drugie miejsce w Bundeslidze.