Wielki wyczyn Roberta Lewandowskiego! Polak dołączył do elitarnego grona 500+! [WIDEO]

Robert Lewandowski w meczu z Herthą Berlin strzelił cztery gole. Drugi z nich był już bramką nr 500 w seniorskiej karierze napastnika Bayernu Monachium, który dołączył do nielicznego grona.

Robert Lewandowski kapitalnie spisał się w niedzielnym meczu Bayernu Monachium z Herthą Berlin. Polski napastnik, który w czwartek odebrał nagrodę dla Najlepszego Piłkarza Roku UEFA, pokonał aż czterokrotnie bramkarza rywali. Polak tym samym znalazł się już na drugim miejscu w klasyfikacji strzelców Bundesligi. W tym sezonie Lewandowski strzelił już 5 goli w trzech meczach. Wyprzedza go tylko Andrej Kramarić z sześcioma trafieniami.

Zobacz wideo Fantastyczny mecz Lewandowskiego! Cztery gole Polaka z Herthą! Asysta Piątka [WIDEO]

Robert Lewandowski, strzelając 2. bramkę w tym meczu, dołączył do elitarnego grona "Klubu 500" - piłkarzy, którzy w seniorskiej karierze zdobyli 500 bramek i więcej. Oprócz Polaka znajdują się w nim m.in. Leo Messi, Cristiano Ronaldo i Zlatan Ibrahimović, Pele, Gerd Mueller czy Romario. Najskuteczniejszym piłkarzem w historii był jednak reprezentant Austrii, a potem Czech - Josef Bican, strzelec aż 805 goli.

Robert Lewandowski potrzebował na strzelenie 500 bramek aż 773 spotkań. Dla porównania Cristiano Ronaldo dokonał tego w 753. meczu. Jeszcze szybszy był Leo Messi, który potrzebował na to "tylko" 632 meczów. Polak był jednak szybszy od Zlatana Ibrahomović, który swoją 500. bramkę strzelił w 868. meczu.

Przeczytaj także:

Więcej o: