Fatalne wieści dla BVB przed Superpucharem Niemiec. Kolejne duże osłabienia!

Borussia Dortmund ma potężne problemy kadrowe przed Superpucharem Niemiec z Bayernem Monachium. Lucien Favre nie będzie mógł skorzystać z kolejnych dwóch piłkarzy.

Borussia Dortmund za pośrednictwem mediów społecznościowych poinformowała o nieobecności na najbliższym meczu o Superpuchar Niemiec dwóch piłkarzy - Jadona Sancho oraz Romana Buerkiego. Jest to kolejne osłabienie w składzie Luciena Favre'a przed spotkaniem z Bayernem Monachium. 

Jadon Sancho i Roman Bürki  (obaj z infekcją oddechową) nie polecieli do Monachium. Przeprowadzone wczoraj testy na obecność koronawirusa wskazały wynik negatywny

- napisano w oświadczeniu Borussii Dortmund

Borussia Dortmund w osłabieniu przed meczem o Superpuchar Niemiec. Klub uspokaja kibiców

Infekcja Jadona Sancho i Romana Buerkiego to dodatkowe złe wieści dla kibiców BVB, choć pocieszający jest fakt, że nie są one związane z zakażeniem koronawirusem. Lucien Favre ma jednak dużo większe problemy kadrowe, ponieważ już z powodu kontuzji nie może wykorzystać takich piłkarzy, jak Nico Schulz, Tobias Raschl oraz Łukasz Piszczek. Wątpliwy jest także występ Thorgana Hazarda, Marcela Schmelzera, Mateu Moreya czy Dana-Axela Zagadou. 

Znacznie więcej zawodników do dyspozycji ma Hansi Flick. W trakcie przedmeczowej konferencji szkoleniowiec Bayernu Monachium przyznał, że nieobecni z urazami zmagają się tylko dwaj zawodnicy. David Alaba zmaga się z problemami mięśniowymi, natomiast Leroy Sane doznał kontuzji kolana. 

Spotkanie o Superpuchar Niemiec odbędzie się w środę o godz. 20:30. Fani obu klubów szczególnie czekają na rywalizację dwóch czołowych napastników Borussii Dortmund oraz Bayernu Monachium, czyli Erlinga Haalanda z Robertem Lewandowskim. W mediach społecznościowych BVB udostępniono już wyjściową jedenastkę na najbliższe spotkanie. Relację na żywo z meczu będzie można śledzić na portalu Sport.pl

Więcej o: