Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Zaskakujące doniesienia "Bilda" dot. ważnego piłkarza Bayernu. "Zakaz sprzedaży"

- Zarząd Bayernu Monachium zdecydował o zakazie sprzedaży Davida Alaby - donosi "Bild". To zaskakujące wieści, ponieważ obrońca wciąż nie podpisał nowej umowy z mistrzem Niemiec. Jeśli nie dogada się z władzami klubu, to już w lecie przyszłego roku opuści zespół Hansiego Flicka za darmo.

Bayern Monachium nie zamierza sprzedawać Davida Alaby pomimo tego, że Austriak nie chce przedłużyć  kontraktu, który wygaśnie w czerwcu 2021 roku. Tak zaskakujące informacje przekazał "Bild". 

Zobacz wideo Bayern Monachium zdemolował Schalke. Zobacz skrót meczu [ELEVEN SPORTS]

Bayern stawia weto ws. sprzedaży Alaby. Piłkarz odejdzie za darmo w w lecie 2021 roku?

Oznacza to, że będzie mógł odejść za darmo w lecie przyszłego roku, a już w styczniu może negocjować warunki kontraktu z innym zespołem. Alaba jest bardzo ważnym piłkarzem mistrza Niemiec, ale od wielu miesięcy nie może dogadać się z Bayernem ws. nowej umowy. 

Kilka tygodni temu "Kicker" poinformował, że 28-letni obrońca chciałby zarabiać więcej od Roberta Lewandowskiego i zażądał rocznej wypłaty aż 25 mln euro oraz przedłużenia kontraktu do 2025 roku. Władze Bayernu Monachium nie zgodziły się na proponowane warunki i szukały rozwiązania, które zadowoli obie strony. W ostatnich dniach były prezes klubu uznał agenta obrońcy za "chciwą piranię", ponieważ władze Bawarczyków miały złożyć odpowiednią ofertę konkurującą żądaniom piłkarza. 

David Alaba w Bayernie Monachium występuje od 2010 roku. W ciągu ostatniej dekady reprezentant Austrii rozegrał 389 spotkań, w których strzelił 31 goli oraz zanotował 49 asyst. Zanim dołączył do pierwszego składu, grał także w drużynach młodzieżowych Bawarczyków. "Transfermarkt" wycenia Alabę na 65 mln euro.

Masz ciekawy temat związany ze sportem? Wiesz o czymś, co warto nagłośnić? Chcesz zwrócić uwagę na jakiś problem? Napisz do nas: sport.kontakt@agora.pl

Przeczytaj także: