Potężne osłabienie Bayernu Monachium. Hansi Flick potwierdził kontuzję nowej gwiazdy

Szkoleniowiec Bayernu Monachium Hansi Flick potwierdził, że Leroy Sane doznał kontuzji kolana. Według ustaleń niemieckiego dziennika "Bild", 24-latek może być wykluczony nawet na kilka kolejek.

Trener Bayernu Monachium Hansi Flick potwierdził na konferencji prasowej, że Leroy Sane doznał urazu kolana. Oznacza to, że szkoleniowiec nie będzie mógł uwzględnić 24-latka w najbliższym meczu Bawarczyków. W środę Bayern zmierzy się z Borussią Dortmund w meczu o Superpuchar Niemiec. - Jest wykluczony i mam nadzieję, że powróci do zdrowia po przerwie reprezentacyjnej - przyznał Flick.

Hansi Flick ma problemy ze składem przed meczem o Superpuchar Niemiec. Kontuzjowanych jest dwóch piłkarzy

Hansi Flick podczas konferencji prasowej został zapytany przez dziennikarzy o przygotowania piłkarzy Bayernu Monachium na mecz z Borussią Dortmund. Szkoleniowiec przyznał, że nie tylko Leroy Sane jest wykluczony z tego spotkania.. Flick poinformował też, że drugim piłkarzem zmagającym się z urazami jest David Alaba, który "ma problemy z mięśniami i musi być obserwowany".

Zarówno David Alaba, jak i Leroy Sane zagrali w ostatnim meczu Bundesligi, w którym Bayern Monachium przegrał z Hoffenheim 1:4. Przerwano tym samym serię 23 zwycięstw zespołu Hansiego Flicka. Była to jednocześnie druga porażka Bawarczyków w 2020 roku. Ostatnio miało to miejsce w styczniu w meczu towarzyskim przeciwko 1. FC Nurnberdze.

Zgodnie z doniesieniami niemieckiego "Bilda" Leroy Sane nie będzie mógł grać przez najbliższe 3-4 tygodnie, co oznacza, że piłkarza nie będzie w meczach z BVB, Herthą Berlin, Arminią Bielefeld i Eintrachtem Frankfurt. Niemiec dołączył do Bayernu Monachium w lipcu 2020 roku. W barwach nowego klubu 24-latek zdobył już pierwsze trofeum, jakim jest Superpuchar UEFA. W pierwszych dwóch meczach Bundesligi Sane strzelił jednego gola oraz zanotował dwie asysty.